استانهایی که اعلام آمادگی کنند میزبان جشنواره تجسمی فجر می‌شوند

۲۴م آذر ،

پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در استانهایی که آمادگی داشته باشند، برگزار خواهد شد.

به گزارش هنرانلاین سید عباس میرهاشمی با اعلام این خبر گفت: بر اساس سیاست‌گذاری معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تمرکززدایی از جشنواره‌های هنری، مرکز هنرهای تجسمی در مکاتبه ای با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها برای میزبانی از این اتفاق دعوت کرده است و استانهایی که اعلام آمادگی کنند میزبان جشنواره می شوند. بنابراین برگزاری جشنواره در استانها منوط به موافقت و آمادگی استانهاست.

دبیر کل پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر ادامه داد: با توجه به گستردگی این جشنواره در ۹ رشته، امکان برگزاری بخش‌های مختلف در استان‌ها فراهم است و همچنین بعضی از استان‌ها می‌توانند میزبان یک یا چند بخش از این دوره جشنواره باشند. دبیرخانه جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانهایی که آمادگی خود را برای میزبانی اعلام کنند، با توجه به فضاهای نمایشگاهی موجود، آثار جشنواره را در استانها به نمایش می گذارد.

میرهاشمی همچنین افزود: برای این دوره از جشنواره محورها و تم‌هایی در نظر گرفته شده است تا جشنواره بتواند زمینه‌ای را برای جریان‌سازی در دوره‌های آتی فراهم کند.

دبیرکل جشنواره پنجم تجسمی فجر در پایان گفت: این جشنواره از مهمترین اتفاقهای هنری کشور است و هر چند سابقه کمی دارد، اما به جایگاه مهمی در عرصه هنری کشور رسیده است.

پنجمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در رشته‌های نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، سفال و سرامیک، تصویرسازی، مجسمه‌سازی، پوستر، عکاسی و کاریکاتور و بخش مقالات علمی از ۱۴ بهمن تا ۱۲ اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

هنرمندان برای شرکت در پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر می‌توانند آثار خود را تا ۱۵دی ماه سال جاری از طریق پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی www.ivafestival.ir ارسال کنند.

بخش مقالات علمی به « بررسی تحولات هنرهای تجسمی انقلاب اسلامی » اختصاص دارد و هر شرکت کننده می تواند تا ۱۶ دی ماه حداکثر خلاصه سه مقاله را به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.

بخش فیلم مستند هنرهای تجسمی نیز در پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر برگزار می گردد و سینماگران و مستند سازان می‌توانند فیلم های خود را با موضوع هنرهای تجسمی دربارهٔ یکی از شاخه های تجسمی (نقاشی، گرافیک، خوشنویسی، نگارگری، عکاسی، کاریکاتور، مجسمه سازی، تصویر گری و سفال و سرامیک ) و فیلموگرافی هنرمندان تجسمی (پرتره) و دیگر مستندهای خود را پیرامون هنرهای تجسمی تا پنجم بهمن ماه به دبیرخانه پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر ارسال کنند.


آخرین خبرها
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ