استخدام اولویت‌استخدام درآموزش‌وپرورش مشخص‌شد

رییس جمهوری، قانون الحاق دو تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی را ابلاغ نمود که بر اساس آن مربیان پیش دبستانی و نیروهای خریدخدمت آموزشی در وزارت آموزش و پرورش در اولویت استخدام قرار می گیرند.

به گزارش تفسیری جهان به نقل از از پایگاه اطلاع رسانی دولت، ˈمحمود احمدی نژادˈ قانون الحاق دو تبصره به ماده (۱۷) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش را که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده است را برای اجرا ابلاغ نمود.

بر اساس ماده واحده این قانون، احکام قانون متعهدین خدمت به وزارت آموزش و پرورش مصوب ۸/۳/۱۳۶۹ به استثنای احکام ناظر بردانش آموزان دانشسراهای تربیت معلم به قوت خود باقی است.

همچنین دانشجویان ورودی سال ۱۳۸۸مرکز تربیت معلم که طبق مقررات مربوطه مشخص شده اند، مشمول این حکم می شوند.

بر این اساس، وزارت آموزش و پرورش موظف است در اجرای تبصره (۲) ماده (۵۱) قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب ۵/۱۰/۱۳۸۹ و بند (ج) ماده (۲۴) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب۷/۸/۱۳۶۸از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون حداکثر در مدت دو سال همهی مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمت آموزشی خود را که با آموزش و پرورش همکاری داشته اند را در اولویت استخدام قرار دهد.

بر طبق این قانون، وزارت آموزش و پرورش باید این نیروها را از طریق برگزاری آزمون و با در نظر گرفتن شرایط مندرج در مواد (۲)و(۳) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب ۱۵/۷/۱۳۸۸و اصلاحات بعدی آن، مدرک و رشته تحصیلی، جنسیت، نیاز منطقه ای و سنوات همکاری با آموزش و پرورش در اولویت استخدام قرار دهد.

همچنین وزارت آموزش و پرورش باید درمورد مربیان پیش دبستانی مطابق روال پیش از سیاستگذاری، نظارت، صدور مجوز و تدوین متحوا عمل کند.

منبع خبر :


استخدام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *