استفاده مرسی از “خلیج ع ر ب ی” در آمریکا

عصر ایران: محمد مرسی در نخستین سخنرانی خود در قامت رییس جمهوری مصر در شصت و هفتمین نشست سالانه مجمع عمومی ملل متحد در نیویورک از نام مجعول خلیج ع ر ب ی استفاده کرد.

 مرسی درسخنرانی روز چهارشنبه خود در نشست سالانه مجمع عمومی ،جهان عرب را منطقه ای به گستردگی  ” از اقیانوس اطلس تا خلیج ع ر ب ی ” توصیف کرد.

این همان توصیفی بود که جمال عبدالناصر رییس جمهوری اسبق مصر یک بار در سخنرانی خود در سال ۱۹۵۶ به آن اشاره کرده بود ، ولی ناصر در آن سخنرانی نام تاریخی و صحیح خلیج فارس را مورد اشاره قرار داده بود و دنیای عرب را جهانی به گستردگی ” از اقیانوس اطلس تا خلیج فارس ” خوانده بود.

اظهارات مرسی در نخستین سخنرانی خود در سازمان ملل طیف گسترده ای از موضوعات از جمله ضرورت توقف خشونت ها در سوریه ، حمایت از تشکیل کشور مستقل فلسطینی و لزوم عاری سازی خاورمیانه از سلاح های هسته ای را شامل می شد.

مرسی در حالی در سخنرانی خود از کلمه مجعول خلیج ع ر ب ی استفاده کرد که این واژه مجعول عمری کمتر از نیم قرن دارد در حالی که نام تاریخی و صحیح این آبراه بین المللی از هزاران سال پیش بدین سو خلیج فارس بوده است و هم اکنون نیز نام رسمی و بین المللی آن ” خلیج فارس ” محسوب می شود.

در سال های گذشته برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با خرج کردن پول های هنگفت تلاش دارند نام تاریخی و بین المللی خلیج فارس را جعل کرده و با استفاده مکرر از نام جعلی ” خلیج ع رب ی ” نام این آبراه بین المللی را تغییر دهند.


مجله اینترنتی برترین ها سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ