استقبال بازدیدکنندگان از غرفه های ایران در ششمین نمایشگاه بین المللی هنر مالزی

به گزارش ایرنا از مالزی، در این نمایشگاه هنرمندان ایرانی در دو غرفه آثار نقاشی، خوش نویسی، عکاسی و صنایع دستی از جمله منبت کاری را به معرض نمایش گذاشته اند.

در نمایشگاه امسال که هر سال در این کشور برگزار می شود، بیش از ۱۲ عکس از ایران در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است که در روز نخست برپایی این رویداد هنری، غرفه های ایرانی شماری از آثار هنرمندان را به فروش رساندند.

در این نمایشگاه آثار هنرمندان ۲۳ کشور جهان از جمله مالزی، سوئیس، آرژانتین، بلژیک، برزیل، کلمبیا، کوبا، اکوادور و چین به نمایش گذاشته شده است.

بازدیدکنندگان غرفه های ایران که از شهروندان بسیاری از کشورهای شرکت کننده بوده سطح کارهای به نمایش در آمده در غرفه های ایرانی را خوب ارزیابی کردند.

یکی از بازدیدکنندگان خارجی از غرفه های ایران دراین نمایشگاه گفت: کارهای ارایه شده از هنرمندان ایرانی دراین نمایشگاه خوب بوده و معمولا هنرمندان ایرانی در نمایشگاه های خارجی حضور خوب و فعالی دارند.

مسوول خانه هنرمندان ایران و مالزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در کواالالامپور گفت: ایران امسال با دو غرفه در این نمایشگاه شرکت کرده است که آثار نقاشی،خوشنویسی، عکاسی و صنایع دستی در این غرفه ها به نمایش در آمد.

ˈاصغر یعقوبیˈ افزود: استقبال بازدیدکنندگان از غرفه های ایران در این نمایشگاه تاکنون خوب بوده و انتظار می رود تا آخرین روز برپایی این نمایشگاه مردم بیشتری از این نمایشگاه دیدن کنند و آثار بیشتری به فروش برسد.

یعقوبی، فروش روز اول آثار هنرمندان ایرانی را خوب توصیف کرد و گفت: آثار ایرانی به نمایش در آمده از سطح بالایی برخوردار است و توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده است.

یعقوبی از مسوولان سفارت ایران در مالزی نیز خواسته است با حضور در این نمایشگاه و بازدید از غرفه های ایرانی، هنرمندانی را در شناخت و معرفی فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی به سایر ملل یاری کنند.

مدیر موسسه ایرانی هنر و هویت هم گفت: در نمایشگاه امسال بیش از ۱۲ عکس از ایران در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.

ˈماندانا برکشلیˈ استاد ایرانی مقیم کوالالامپور و رییس بخش هنر دانشکده معماری دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی، افزود: امسال نیز ایران برای دومین بار با مجموعه‌ای از آثار عکاسی ˈامیر ذکرگوˈ در کنار غرفه‌هایی دیگر از هنرمندان ایرانی مقیم مالزی در این نمایشگاه حضور یافته است.

ˈامیر ذکرگوˈ استاد ایرانی دانشگاه اسلامی اندونزی که آثار خود را در غرفه دیگر هنرمندان ایرانی به نمایش گذاشته است ، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: آثار و عکس های به نمایش در آمده در این غرفه از بهترین کارهای من است.

وی افزود: این آثار عکاسی در سفرهای سال های قبل از کشورهای منطقه گرفته شده است که توجه بسیاری از بازدید کنندگان را به خوب جلب کرده است.

ذکر گو در حالی که در این غرفه کارهای خطاطی را نیز انجام می دهد، افزود: در روز نخست برپایی این نمایشگاه، آثار زیادی به فروش رسیده و قطعا در روزهای برپایی این نمایشگاه آثار بیشتری از هنرمندان ایرانی به فروش خواهد رسید.

به گزارش ایرنا از مالزی، ˈمحی الدین یاسینˈ معاون نخست وزیر مالزی در نخستین روزهای برپایی این رویداد هنری ضمن بازدید از غرفه های ایران در ششمین نمایشگاه بین المللی هنر مالزی در کوالالامپور، از آثار به نمایش در آمده در این غرفه ها تمجید کرد.

معاون نخست وزیر مالزی در این بازدید که ˈنگ ین ینˈ وزیر گردشگری مالزی وی را همراهی می کرد، از آثار مختلف به نمایش در آمده در غرفه های ایرانی از جمله نقاشی، عکس، صنایع دستی و خوشنویسی دیدن کرد و ظرافت این آثار را مورد تحسین قرار داد.

وزیر گردشگری مالزی نیز در این بازدید از سطح آثار به نمایش در آمده در غرفه های ایران در نمایشگاه مالزی تمجید کرد.

ˈ عبدالحلیمˈ پادشاه مالزی نیز از نمایشگاه بین المللی هنر مالزی بازدید کرد.

در این نمایشگاه بین المللی بیش از دو هزار اثر از ۲۳ کشور جهان به نمایش درآمده است که به گفته وزیر گردشگری مالزی، علاقه مندان زیادی از کشورهای دیگر تنها با هدف بازدید از این نمایشگاه به مالزی سفر کرده اند.

این نمایشگاه چهار روزه از روز گذشته (پنجشنبه) به طور رسمی در محل ساختمان توسعه تجارت خارجی مالزی (ماترید ) آغاز به کار کرد و یکشنبه هفته آینده به کار خود پایان می دهد.

آساق**۳۳۵** ۱۹۱۷

انتهای پیام /*


www.irna.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ