استقبال بانک جهانی از تاسیس بانک کشورهای بریکس

۱فروردین ۱۳،

استقبال بانک جهانی از تاسیس بانک کشورهای بریکس | چاپ |
چهارشنبه ۰۷ فروردین ساعت ۱۰:۰۴

بینا- بانک جهانی روز چهارشنبه برای همکاری تنگاتنگ با بانک تازه توسعه کشورهای نوظهور بریکس اعلام آمادگی و به این ترتیب به طور ضمنی هر گونه رقابت با این نهاد مالی تازه را رد کرد.
به گزارش بینا، بانک جهانی در بیانیه ای از ایجاد یک بانک توسعه از سوی کشورهای نوظهور عضو بریکس استقبال و اعلام کرد آماده است برای پایان دادن به فقر در جهان، با این بانک تازه همکاری تنگاتنگ داشته باشد.
سران برزیل، روسیه ، هند ، چین و افریقای جنوبی که روز سه شنبه در دوربان آفریقای جنوبی گرد هم آمده بودند ، در مورد تاسیس یک بانک توسعه مشترک به منظور تامین مالی طرح های بزرگ زیربنایی به توافق رسیدند. با ایجاد این بانک ، این کشورها احتمالا دیگر به بانک جهانی نیازی نخواهند داشت.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، قرار است این بانک سرمایه اولیه ای برابر با پنجاه میلیارد دلار یا به عبارت دیگر ده میلیارد دلار به ازای هر کشور داشته باشد ؛ هر چند که هنوز نکات بسیاری دربارهٔ این توافق مبهم است.
بانک جهانی افزود:«ایجاد یک بانک توسعه اقدام بزرگی است. ما منتظر جزئیاتی دربارهٔ چگونگی اداره این بانک و تامین مالی آن و همچنین محل آن هستیم و آماده ایم تجربیات خود را در اختیار این نهاد تازه بگذاریم.»


RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *