استقبال حزب‌الله از مواضع سعد حریری

حزب‌الله از آمادگی رهبر جریان المستقبل برای مشارکت در دولت با حضور نمایندگی از ائتلاف ۸ مارس استقبال کرد.

به گزارش گروه وبگردی ممتازنیوز، به نقل از تسنیم، محمد رعد رئیس فراکسیون وفادار به مقاومت در مجلس لبنان از مواضع اخیر سعد حریری رئیس جریان المستقبل استقبال و تاکید کرد که درباره بیانیه وزارتی می‌توان پس از تشکیل کابینه مذاکره کرد.
 
در همین خصوص موسوی اظهار داشت: ما نمی‌خواهیم هم اکنون درباره محتوا و جزئیات بیانیه وزارتی بحث کنیم باورهای ما خدشه ناپذیر هستند، شاید آنها باورهای خود را ارتقا داده  و می‌خواهند درباره بیانیه وزارتی گفت‌وگو کند.
 
جریان ۸ مارس به رهبری حزب‌الله تاکید کرده است که بیانیه وزارتی باید شامل فرمول سه گانه ارتش، مردم و مقاومت باشد.
 
رعد در ادامه افزود: ما اخیرا مواضع مثبتی درباره تشکیل کابینه مشاهده کرده‌ایم، ما به صورت موثری تلاش خواهیم کرد تا یک کابینه وحدت ملی تشکیل دهیم.
 
این اظهارات رعد پس از آن بیان می‌شود که «سعد حریری» در مصاحبه با خبرگزاری رویترز در حاشیه برگزاری دادگاه ویژه ترور رفیق حریری، در پاسخ به سوالی درباره مشارکت خود در دولت ائتلافی با حزب الله گفت: در خصوص توافق، نظر ما درباره تشکیل دولت مثبت است و این امر برای کشور و ثبات آن خوب است.
 
حریری اظهار داشت: در نهایت نیز [حزب الله] یک حزب سیاسی است و ائتلاف بزرگی با هم‌پیمانان و دیگران دارد و ما نیز سعی دارد که با مشارکت همه در کشور حکومت کنیم زیرا ما نمی‌خواهیم هیچ طرفی خارج از صحنه باشد، زیرا لبنان در شرایط دشواری قرار دارد به خصوص اینکه جامعه جهانی در حل قضیه سوریه شکست خورده است.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ