استقلال – الشباب؛ در یک قدمی خوشبختی

۳۱

استقلال در حالی به مصاف الشباب امارات می‌رود که خیال هواداران این تیم تا حد بسیاری از صعود به مرحله‌ی بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا راحت است

 استقلال در حالی به مصاف الشباب امارات می‌رود که خیال هواداران این تیم تا حد بسیاری از صعود به مرحله‌ی بعدی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا راحت است.

 از مرحله‌ی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا دو تیم استقلال ایران و الشباب امارات در حالی برابر یکدیگر قرار می‌گیرند که بنظر نمی‌رسد استقلال کار چندان دشواری برای صعود داشته باشد.

استقلال که در امارات موفق به شکست چهار بر دوی رقیب اماراتی‌اش شد، می‌خواهد با برتری در تهران جشن صعودش را کامل کند و فصل را با پیروزی به پایان برساند. هرچند نمی‌توان کتمان کرد که وضعیت نامعلوم نیمکت استقلال برای فصل بعد تا حد بسیاری این بازی را تحت الشعاع قرار داده است.

الشباب که با برتری این هفته‌اش در لیگ امارات از لحاظ روحی شایط بهتری پیدا کرده باید با نتیجه‌ی سه بر صفر یا نتایج مشابه استقلال را مغلوب سازد تا به مرحله‌ی بعد راه یابد. هرچند که آمار مطلوب خط دفاعی استقلال این امر را تا حد بسیاری منتفی می‌کند اما تجربه‌ی بازی استقلال و الهلال می‌تواند زنگ‌ خطر را برای قلعه‌نویی به صدا در‌آورد. در آن دیدار استقلال به سبب پیروزی برابر الهلال در عربستان، تا حد بسیاری حریفش را دست کمگرفت و در تهران با یک گل از این تیم شکست خورد.

استقلال در رقابت‌های آسیایی تاکنون چهارده‌بار برابر نمایندگان اماراتی به میدان رفته است، جدول زیر تقابل‌های تیم‌های اماراتی و استقلال را نشان می‌دهد:

تیمنتیجهمرحلهتاریخگلتیمنتیجهمرحلهتاریخگل
۱العین – استقلال۰ – ۱مرحله نهایی غرب آسیا۹۸-۹۹علیرضا اکبرپور۲الوحده – استقلال۳ – ۲جام در جام/ مرحله اول دور رفت۲۰۰۰-۲۰۰۱نیکبخت واحدی، مهدی هاشمی
۳استقلال – الوحده۴ – ۰جام در جام/ مرحله اول دور برگشت۲۰۰۰-۲۰۰۱مجیدی(۲)، همدانی، اکبرپور۴الوحده – استقلال۳ – ۵مرحله نهایی غرب آسیا۲۰۰۱-۲۰۰۲فاطمی(۲)، دین محمدی، اکبرپور، هاشمی نسب
۵العین – استقلال۱ – ۳مرحله نهایی غرب آسیا۲۰۰۲-۲۰۰۳سامره۶استقلال – الجزیره۱ – ۱مرحله گروهی/ رفت۲۰۰۹حسین کاظمی
۷الجزیره – استقلال۲ – ۲مرحله گروهی/ برگشت۲۰۰۹علیزاده- شکوری۸استقلال – الجزیره۰ – ۰مرحله گروهی/ رفت۲۰۱۰—-
۹الجزیره – استقلال۲ – ۱مرحله گروهی/ برگشت۲۰۱۰فرهاد مجیدی۱۰استقلال – الجزیره۱ – ۲مرحله گروهی/ رفت۲۰۱۲فریدون زندی
۱۱الجزیره – استقلال۱ – ۱مرحله گروهی/ برگشت۲۰۱۲آرش برهانی۱۲استقلال – العین۲ – ۰مرحله گروهی/ رفت۲۰۱۳ساموئل – مجیدی
۱۳العین – استقلال۰ – ۱مرحله گروهی/ برگشت۲۰۱۳نکونام۱۴الشباب – استقلال۲ – ۴مرحله یک هشت/ رفت۲۰۱۳ساموئل، نکونام، مجیدی و حیدری

استقلال با حذف الشباب راهی مرحله‌ی یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا می‌شود و بعد از سال‌ها در بین هشت تیم برتر آسیا قرار می‌گیرد.

دیدار استقلال و الشباب چهارشنبه ساعت ۲۱ در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

ایسنا


باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

X