اسد:از سقوط هواپیمای ترکیه متاسفیم

رئیس جمهور سوریه امروز ضمن ابراز تاسف از سقوط هواپیمای نظامی ترکیه توسط سوریه اعلام کرد که هرگز تابع سیاست های آمریکا و غرب نخواهد بود.
به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه تلویزیونی العربیه لحظاتی پیش در خبری فوری گزارش داد که بشار اسد از سقوط هواپیمای نظامی ترکیه توسط سوریه ابراز تاسف کرد.

در همین حال بشار اسد در گفتگو با روزنامه جمهوریت ترکیه اعلام کرده است خلبان هواپیمای نظامی ترکیه خود را معرفی نکرده است و در کریدوری که معمولا جنگنده های رژیم صهیونیستی به پرواز در می آیند وجود داشت لذا توسط سوریه هدف قرار گرفت.

وی با بیان این مطلب افزود: ما مستنداتی داریم مبنی بر اینکه هواپیمای نظامی ترکیه در خاک سوریه به پرواز درآمده بود و اگر در آب های بین المللی بود قطعا ما عذرخواهی می کردیم.

رئیس جمهور سوریه درعین حال به این نکته اشاره کرد: ترکیه کاملا ارتباطات خود را با ما قطع کرده است به طوری که یک شماره تلفن نیز برای برقرای ارتباط با مقامات ترک نداریم.

وی با اشاره به سیاست های ضد سوری غرب اظهار داشت: اگر من تابع آمریکا و غرب و نفت و دلار بودم بحران سوریه خاتمه پیدا می کرد اما من هرگز این کار را نخواهم کرد. بشار اسد همچنین از سخنان کوفی عنان درنشست ژنو برای حل بحران سوریه حمایت کرد.

خاطرنشان می شود بعد از ظهر روز جمعه دوم تیرماه یک فروند جنگنده اف – چهار ترکیه به دلیل اینکه وارد حریم هوایی سوریه شده و به پیام های هشدار دهنده توجه نکرده مورد حمله قرار گرفت و منهدم شد.

۵۱۵۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ