اشخاص حقیقی در مرحله اول راه اندازی بورس ارز امکان خرید و فروش ندارند

‘علی صحرایی’ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: البته بر اساس پیش بینی های انجام شده، به نیازهای خدماتی همانند تهیه ارز دانشجویی و مسافرتی در مراحل بعدی راه اندازی بورس ارز پاسخ داده می شود.

وی با اشاره به تشکیل کمیته ای متشکل از وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس کل بانک مرکزی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و برخی دیگر از مسوولان برای ساماندهی بازار ارز، اظهار داشت: بورس ارز می تواند بازار معاملات ارز را ساماندهی کند.

معاون بازار شرکت بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: با راه اندازی بورس ارز، تقاضا کنندگان واقعی با توجه به مکانیزم های پیش بینی شده تقاضای خود را ارایه و دارندگان ارز از جمله صادرکنندگان می توانند ارز خود را در این بازار عرضه کنند.

وی با اشاره به این که، بورس ارز، بازار سامان یافته ای است که پیش بینی می شود تغییرات نرخ ارز را کنترل و ساماندهی کند، اظهار داشت: قیمت ارز در این بازار از طریق عرضه و تقاضا تعیین شده و به تقاضاهای واقعی پاسخ داده می شود.

وی ادامه داد: منظور از تقاضای واقعی این است که واردکنندگانی که مجوز عرضه ارز را از سازمان توسعه و تجارت دریافت کرده اند، می توانند در این بازار ارز را خریداری کنند.

یادآور می شود؛ راه‌اندازی بورس ارز به عنوان اولویت تثبیت شده سیاست‌های ارزی دولت معرفی شده و ساز و کارهای آن تهیه و در شورای عالی بورس تدوین شده است.

از آنجایی که مسوولان زمان اجرایی شدن بورس ارز را پس از عید فطر اعلام کرده بودند، شمارش معکوس برای راه‌اندازی این بورس آغاز شده است.

اقتصام** ۹۱۴۱/۱۵۹۴

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۸۶۳۷۸


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *