اظهارات جنگ طلبانه رژیم صهیونیستی تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین المللی است

وی در نامه ی خود که رونوشت آن برای بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد نیز ارسال شده است، توجه مقامات ارشد این سازمان را به مطالب رسانه های رژیم صهیونیستی که حاکی از قصد نخست وزیر و وزیر دفاع این رژیم برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران است، جلب کرد

سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل تاکید کرد : مقامات رژیم صهیونیستی بر اساس فرضیات اشتباه و غلط در مورد برنامه صلح آمیز هسته ای ایران ، تهدید به استفاده از زور علیه جمهوری اسلامی ایران کرده و بطور غیر قابل توجیهی حمله به تاسیسات هسته ای کشورمان را فوری می دانند.

وی اعلام کرد : جمهوری اسلامی ایران یکبار دیگر اظهارات تحریک آمیز ،غیر مسئولانه و غیر قابل توجیه نخست وزیر ،وزیر دفاع و دیگر مقامات رژیم اسرائیل را که همواره ایران را به حمله نظامی تهدید می کنند ، محکوم کرده و نگرانی عمیق خود را نسبت به اینگونه اظهارات ابراز می دارد.

وی افزود : این قبیل اظهارات نقض فاحش اصول بنیادی منشور ملل متحد و قوانین بین المللی بوده و بر علیه تلاش های جهانی برای تقویت صلح وامنیت بین المللی می باشد.

معاون نمایندگی کشورمان تصریح کرد : مضحک آن است که هیچ واکنشی از سوی رهبران کشورهای غربی و یا نهادهای مرتبط با سازمان ملل متحد از جمله شورای امنیت در قبال اظهارات فتنه انگیزانه و ادعاهای بی اساس علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران صورت نمی گیرد و بجای آن برخی کشورها از هر مناسبتی برای همراهی با اینگونه اظهارات مقامات رژیم صهیونیستی استفاده می کنند.

اسحاق ال حبیب سابقه ، رژیم صهیونیستی در جنایت و بیرحمی علیه بشریت و توسعه غیر قانونی و مخفیانه سلاح های هسته ای را منحصر به فرد خواند و افزود : این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران نقش برجسته ای را در رد هرگونه سلاح کشتار جمعی و بویژه سلاحهای هسته ای داشته و به عنوان یک دولت عضو ان پی تی در بسیاری از مناسبتها اعلام کرده که سلاحهای هسته ای، کشنده و غیر انسانی است و جایی در دکترین دفاعی کشورمان ندارد.

سفیر و معاون نمایندگی کشورمان تاکید کرد : جمهوری اسلامی ایران قصدی برای حمله علیه سایر ملتها ندارد اما براساس حق ذاتی خود در چارچوب ماده ۵۱ منشور ملل متحد ،ایران در دفاع از خود و در پاسخ به هرگونه حمله علیه ملت ایران تردید نخواهد کرد و اقدامات دفاعی مناسب را برای حفاظت از خوداتخاذ خواهد نمود .

اسحاق آل حبیب در پایان در خواست کرد تا این نامه به عنوان سند شورای امنیت سازمان ملل ثبت و منتشر شود.

۱۹۱۷

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۸۷۶۰۳


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ