اظهارات معتمدی در خصوص لزوم کارشناسی بر قیمت پهنای باند اینترنت

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت هشتم معتقد است که رقابت در حوزه اینترنت و خرید وفروش پهنای باند سبب کاهش قیمت می‌شود و در این راستا باید روی قیمت پهنای باند اینترنت کار کارشناسی صورت گیرد.
احمد معتمدی در گفتگو با مهر، با اشاره به معضل نرخ اینترنت در کشور و دلایلی که سبب می‌شود شرکت ارتباطات زیرساخت، پهنای باند اینترنت را با قیمت بالا به ارائه دهندگان اینترنت عرضه کند، اظهار داشت: باید راهکارهایی برای رقابتی کردن خرید و فروش و تجارت پهنای باند اینترنت صورت پذیرد تا مشکلات این بخش مرتفع شود.
 
وی با اشاره به قوانین حاکم بر خرید و فروش انحصاری پهنای باند در کشور تاکید کرد: شرکت ارتباطات زیرساخت براساس قوانین اجازه واگذاری این خدمات را ندارد و در این راستا باید قوانین حاکم بر این بخش اصلاح شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت هشتم گفت: یکی از دلایلی که سبب بروز بعضی مشکلات در نحوه خرید و فروش پهنای باند اینترنت شده این است که تعریف دقیقی از شرکت ارتباطات زیرساخت صورت نگرفته و از این حیث باید راهکارهایی پیدا کرد تا بتوان این مشکل را حل کرد.
 
معتمدی با بیان اینکه با کار کارشناسی می توان تمهیداتی اندیشید تا همچنان که امکانات فنی در اختیار شرکت ارتباطات زیرساخت است، فعالیت تجاری در این بخش واگذار شود و با این وجود محدودیت قوانین موجود برای فعالیت بخش خصوصی در حوزه پهنای باند، قابل دفاع خواهد بود.
 
به گفته این استاد دانشگاه، باید از نظر تجاری فعالیت در زمینه خرید و فروش پهنای باند برای بخش خصوصی آزاد شود اما بخش فنی همچنان در اختیار شرکت زیرساخت باقی بماند که این امر مستلزم کار کارشناسی است.
 
وی با بیان اینکه قیمت پهنای باند در دنیا متنوع است و شرکت های معتبر و مطمئن با قیمتهای بالاتری پهنای باند اینترنت را می فروشند به مهر گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت قاعدتا نمی تواند از شرکتهای نامعتبر پهنای باند خریداری کند و شاید یکی از دلایلی که قیمت پهنای باندی که وارد کشور می‌کند بالا است این باشد؛ اما در هر صورت قیمتها باید معقول باشد.
 
به گفته معتمدی بخش خصوصی چنانچه قیمتها مناسب باشد ترجیح می دهد از شرکت ارتباطات زیرساخت خرید کند تا اینکه بخواهد خود در این حوزه سرمایه گذاری کند؛ در این زمینه اگر شرکت ارتباطات زیرساخت درست عمل کند قاعدتا باید نرخ پهنای باند به مراتب ارزان تر از نرخ های فعلی شود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ