اعطای وام ازدواج ۵ میلیونی به زوج ها

۲۹خردادماه،

این زوجین مبلغ ۵۰ میلیون ریال از سوی صندوق وام ازدواج دریافت خواهند کرد، البته مبلغ وام ازدواج همان ۳۰ میلیون ریال است، اما کسانی که در روز نیمه شعبان عقد کرده باشند به عنوان هدیه میلاد امام زمان (عج) ۵۰ میلیون ریال دریافت خواهند کرد.

عضو ستاد ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اعلام خبر خوش به زوجینی که در روز عید نیمه شعبان عقد می‌کنند، گفت: این زوجین مبلغ ۵۰ میلیون ریال از سوی صندوق وام ازدواج دریافت خواهند کرد، البته مبلغ وام ازدواج همان ۳۰ میلیون ریال است، اما کسانی که در روز نیمه شعبان عقد کرده باشند به عنوان هدیه میلاد امام زمان (عج) ۵۰ میلیون ریال دریافت خواهند کرد.

مهدی حسین‌نژاد با اشاره به اختصاص یکهزار میلیارد ریال برای پرداخت وام ازدواج جوانان، گفت: این مبلغ از محل اعتبارات صندوق مهر امام رضا(ع) به وام ازدواج جوانان اختصاص پیدا کرده است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی بانک مرکزی اقدام به ثبت‌نام کنند و صندوق مهر امام رضا(ع) را به عنوان یکی از بانک‌های عامل انتخاب کنند.

مدیر عامل صندوق مهر امام رضا(ع) با اشاره به اینکه در قبل نیز صندوق وام ازدواج اعطاء می‌کرد، گفت: از سال ۸۶ یک سقفی برای وام ازدواج معین شده بود و صندوق مهر امام رضا(ع) نیز به عنوان متولی وام ازدواج وارد عرصه و تفاهم‌نامه‌ای با بانک‌هایی خصوصی و تجاری بسته شد و بخشی از وام ازدواج را صندوق اعطا می‌کرد و بخشی از مبلغ وام ازدواج را نیز بانک‌های عامل تقبل می‌کردند.

وی افزود: از سال ۸۸ بود که بانک مرکزی خود به این موضوع ورود پیدا کرد و صندوق مهر امام رضا(ع) بیشتر بر روی وام اشتغال تمرکز کرد و اخیرا هیات دولت مصوب کرد تا صندوق مهر امام رضا(ع) نیز به کمک بانک مرکزی آمده وجدد پرداخت وام ازدواج به زوجین را از سر بگیرد.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ