اعلام اولویت کاری رهبر کره شمالی

رسانه‌های دولتی کره‌شمالی گزارش داد، کیم جونگ اون، رهبر این کشور با یک هیات عالی‌رتبه چینی در پیونگ‌یانگ دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این اولین باری است که کیم جونگ اون، رهبر جدید کره‌شمالی پذیرای یک هیات عالی‌رتبه خارجی است.به گزارش خبرگزاری دولتی کره‌شمالی، کیم جونگ اون در این دیدار به مقامات چینی گفت، دولتش بر توسعه اقتصادی و ارتقای وضعیت معیشتی مردم تمرکز کرده است.ریاست هیات عالی‌رتبه چینی را “ونگ جیا روی” ، رئیس اداره بین‌الملل حزب کمونیست چین برعهده داشت.
اظهارات کیم جونگ اون در این دیدار نشان می‌دهد که رهبر جوان کره شمالی قصد دارد اقتصاد کشورش را پویا کند.وی اظهار کرد: توسعه اقتصاد و ارتقای وضعیت معیشت مردم هدف اصلی حزب کارگران کره است. حزب حاکم کره شمالی و دولت تصمیم دارند به تعمیق روابط دوستانه سنتی میان کره شمالی و چین بپردازند.چین بزرگترین متحد کره شمالی محسوب می‌شود و همزمان با افزایش تحریم‌های بین‌المللی علیه پیونگ یانگ به خاطر آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای، وابستگی کره شمالی به چین بیشتر شده است. چین فعالانه به دنبال شناسایی موقعیت‌های سرمایه‌گذاری در کره شمالی است.گزارش‌ها حاکی از آن است که به زودی کیم جونگ اون به پکن پایتخت چین سفر خواهد کرد.
۵۱۵۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ