اعلام ۳ منطقه پرسر و صدای پایتخت

جام جم آنلاین: مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوا با اشاره به شناسایی و اندازه‌گیری سه منطقه حائز رتبه‌های نخست در آلودگی صوتی پایتخت گفت: تاکنون بزرگراه چمران و کردستان به دیوار صوتی تجهیز شده‌اند که قرار است تا سال آینده در بزرگراه حکیم نیز دیوار صوتی نصب شود.

یوسف رشیدی در گفت‌وگو با مهر با اشاره به این که بر اساس نقشه تراز صوتی مناطق مختلف تهران، آلودگی صوتی از لحاظ ترافیک ناشی از خودروهای سواری در منطقه ۶ بیش از سایر مناطق تهران است، گفت: پس از این منطقه رتبه دوم به منطقه ۱۰ تهران اختصاص دارد.

وی توضیح داد: اگر بخواهیم از نظر کلی و با توجه به شاخص‌هایی از جمله صنایع و معادن، راه‌آهن و فرودگاه به بررسی آلوده‌ترین منطقه تهران بپردازیم، منطقه ۲۱ حائز رتبه نخست خواهد بود.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران تصریح کرد: متاسفانه عواملی چون نزدیکی مناطق مسکونی به معابر پر رفت‌وآمد، وجود خودروهای فرسوده در سطح شهر، وجود کارگاه‌ها و ساخت و سازها، عبور خطوط پروازی از بالای سطح شهر، عبور خطوط ریلی از بعضی مناطق و بسیاری عوامل دیگر سبب شده که آلودگی صوتی به یکی از جدی‌ترین معضلات شهر تهران تبدیل شود.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ