افتتاح ترمینال ویژه معلولان در بلاتکلیفی

۶ م دیماه ،

افتتاح ترمینال ویژه معلولان در بلاتکلیفی

در حالی که قرار بود از سوی سازمان بهزیستی، ترمینال مرکزی ویژه معلولان در تهران راه‌اندازی شود هنوز با گذشت چند ماه این امر تحقق پیدا نکرده است و این در حالی است که هیچ مسئولی در این زمینه پاسخگو نیست.

به نقل از فارس، در حالی سازمان بهزیستی کشور امسال از برنامه‌ریزی این سازمان برای ارائه خدمات ویژه به معلولان در بخش حمل و نقل و مستمری و توانبخشی و غیره خبر داد که با گذشت چند ماه از سال هنوز بعضی از وعده‌های داده شده محقق نشده است.

توزیع ون‌های مناسب سازی شده از سوی سازمان بهزیستی کشور یکی از برنامه‌های طراحی شده از سوی سازمان بود که در همین زمینه مسئولان بهزیستی وعده‌های را دربارهٔ توزیع این ون‌ها داده بودند.

در همین زمنیه کوروش فانوسی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان بهزیستی کشور در اواخر شهریور ماه بود که در گفت‌وگو با فارس در خصوص واگذاری ون‌های مناسب سازی شده به شهرداری اظهار داشت: این کار عملیاتی نیست و بهزیستی نمی‌تواند این ون‌ها را در اختیار شهرداری قرار دهد.

وی با اشاره لغو قرارداد بهزیستی با شهرداری برای راه اندازی پایانه مسافربری ‌معلولان، گفت: طبق توافق بهزیستی و شهرداری قرار بود پایانه مسافر‌بری ویژه معلولان تهرانی مهرماه در میدان صادقیه راه‌اندازی شود این قرارداد به سبب موانع قانونی لغو شد.

فانوسی بیان داشت: دیوان محاسبات و ذی‌حسابی سازمان که متولی اموال سازمان می باشند واگذاری ۵۰ ون مناسب‌سازی شده که قرار بود از سوی بهزیستی به مجموعه شهرداری و پایانه واگذار شود را مخالف قوانین و مقررات اعلام کردند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان بهزیستی کشو ادامه داد: در نهایت سازمان بهزیستی مجبور شد قرارداد خود را با شهرداری لغو کند و این در حالی است که در حال حاضر ما به دنبال راهکار مناسبی برای ایجاد ترمینال مرکزی برای جابجایی معلولان تهرانی هستیم.

وی خاطر نشان کرد: معلولان تهرانی با راه‌اندازی ترمینال مرکزی می‌توانند با ارائه تماس از خدمات این مجموعه استفاده کنند ضمن اینکه بنا داریم حداقل کرایه را از معلولان دریافت کنیم.

به گزارش فارس سرانجام واگذاری ۵۰ دستگاه ون‌ مناسب سازی شده در تاریخ ۱۱ آذر ۹۱ با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور آغاز شد.

در حالی واگذاری و توزیع ۵۰ ون مناسب سازی شده در استان‌ها آغاز شد که همایون هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطر نشان کرد: قرار است ۱۵ دستگاه ون در اختیار استان تهران و مابقی ون‌ها به استان‌های مختلف داده شود.

هاشمی تصریح کرد: به زودی در ۲ قسمت از شهر تهران ترمینال مرکزی ویژه معلولان جهت ارائه خدمات حمل و نقل دایر خواهد شد.

به گزارش فارس علیرغم توزیع ۱۵ دستگاه ون مناسب سازی شده به شهر تهران، هنوز مرکز یا ترمینالی برای مراجعه معلولان و دریافت خدمات در بخش حمل و نقل راه‌اندازی نشده است و معلوم نیست معلولان برای دریافت خدمات باید به کجا مراجعه کنند!

 

چهارشنبه ۶ دى   ۱۲:۳۲

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن