افتتاح مرکز اولین مدل درمان تخصصی ویژه بانوان در کشور در کمپ تولد دوباره چیتگر

۴ شنبه ۱۷ آبان ۹۱ lبه نقل از باشگاه خبر نگاران جوان در پرتال خبری ممتاز نیوز انتشار یافته است،

مرکز اولین مدل درمان تخصصی ویژه بانوان در کمپ تولدی دوباره بانوان بوستان جنگلی چیتگر راه اندازی شد تا بانوان دچار بیماری اعتیاد امید تازه ای برای ترک اعتیاد و بازگشت lبه زندگی عادی اجتماعی داشته باشند.

به گزارش تفسیری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران از  شهرداری منطقه  ۲۲، حسین مرادی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت:  طرح کمپ ترک اعتیاد تولدی دوباره با مشارکت شهرداری منطقه و جمعیت خیریه تولد دوباره lبه منظور ایجاد فضای مناسب برای اشخاصی که بصورت داوطلبانه برای ترک اعتیادشان پیشقدم می شوند، از سال ۸۵ در کشور از منطقه ۲۲ کلید خورده و این فعالیت تا امروز بصورت جدی و گسترده دنبال می گردد؛ بطوری که اکنون ۳ کمپ ترک اعتیاد شامل کمپ بزرگسالان ویژه مردان، کمپ ترک اعتیاد بانوان و کمپ نوجوانان و جوانان در بوستان جنگلی چیتگر راه اندازی شده و مشغول lبه فعالیت است.
وی افزود:  پیش تر طرح درمان در کمپ تولد دوباره lبه این صورت بود که اشخاص lبهبود یافته و رها شده از دام اعتیاد lبه دیگر اشخاص در حال درمان کمک می نمودند تا روند درمان سریع تر طی شود اما طرح مدل درمان تخصصی با lبهره گیری از روانپزشک و روانشناس و در اختیار داشتن یکسری تجهیزات و امکانات لازم در این خصوص همچنین lبهره گیری توام از راهکارهای تازه و قدیمی، روند درمان را بصورت نیمه تخصصی ارائه می نمایند.
شهردار منطقه ۲۲ در ادامه خاطرنشان نمود:  این امکان فعلا برای بانوان در حال ترک اعتیاد در کمپ بانوان تولدی دوباره بوجود آمده است. این کمپ حدود ۲ هزار متر مربع مساحت دارد و ماهیانه بصورت میانگین ۵۰ نفر داوطلب ترک اعتیاد lبه آن مراجعه نموده و با lبهره گیری از امکانات فراهم شده در دوره ای ۲۱ روزه، روند ترک را ادامه می دهند. مرکز اولین مدل درمان تخصصی با مشارکت شهرداری منطقه ۲۲، سازمان lبهزیستی و جمعیت خیریه تولدی دوباره lبه عنوان اولین مدل درمان تخصصی محرک ها ویژه بانوان در کشور در ناحیه ۴ منطقه آغاز lبه کار نموده است.
گفتنی است در مراسم افتتاح این مرکز، افزون بر مسئولان منطقه ۲۲، دکتر هاشمی رییس سازمان lبهزیستی و دکتر مستشاری از بخش UNOBC سازمان ملل نیز حضور داشتند


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *