افتتاح چندین پروژه عمرانی در دانشگاه بوعلی سینای همدان

Multimedia_pics_1388_9_Education_15.jpg

صبح امروز پروژه‌های عمرانی دانشگاه بوعلی سینا همدان با حضور معاون وزیر علوم و مسوولان استانی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان،‌ دکتر سید مرتضی هزاوه ای‌معاون دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا در حاشیه افتتاح پرو‍ژه عمرانی خوابگاه بعثت سه به تشریح این پروژه پرداخت و عنوان کرد: این خوابگاه ویژه دانشجویان دختر مقطع کارشناسی است. همچنین خوابگاه بعثت سه به دختران دانشجو اختصاص می‌یابد و در این راستا خوابگاه‌‌های دولتی که بیرون از دانشگاه قرار دارند به دانشجویان پسر اختصاص می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: با اقدامات صورت گرفته پوشش خوابگاهی دانشگاه بوعلی سینا به صورت ۱۰۰ درصدی انجام شده و هیچ مشکلی برای کمبود خوابگاه در دانشگاه بوعلی سینا وجود ندارد.

وی با بیان اینکه اعتبار هزینه شده برای احداث این خوابگاه‌ها افزون بر سه میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: در سال جاری نزدیک به یک هزار دانشجو در خوابگاه بعثت اسکان داده شده‌اند.

همچنین هزاوه‌ای در مراسم افتتاح خوابگاه کوثر یک و دو، بیان کرد: خوابگاه کوثر یک و دو ویژه دانشجویان مقطع دکترای خانم احداث شده است و از اول آبان ماه مورد ستفاده دانشجویان قرار می‌‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دانشجویان در این خوابگاه استقلال بیشتری نسبت به سایر خوابگاه‌ها دارند که ظرفیت هر اتاق بر اساس استانداردها برای چهار دانشجو تدارک دیده شده است. مجموع اعتبار هزینه شده برای احداث هر دو فاز این خوابگاه افزون بر یک ونیم میلیارد تومان بوده است.

دکتر هزاوه‌ای بیان کرد: امسال دانشگاه بوعلی سینا، ۳۰۰ دانشجوی دکترا می پذیرد که ۱۶۰ تا ۱۷۰ نفر از آنها متقاضی خوابگاه هستند.

افتتاح آزمایشگاه زمین شناسی دانشکده مهندسی

دکتر محمد حسین قبادی در مراسم افتتاح آزمایشگاه زمین شناسی دانشکده مهندسی بوعلی سینا که صبح امروز با حضور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و مسوولان استانی افتتاح شد، اظهار کرد:‌ یکی دیگر از اهداف احداث این آزمایشگاه ارتقای دانش علمی زمین شناسی است.

وی افزود: این آزمایشگاه دارای ۲۵۰ متر مربع فضا بوده که دانشجویان در شرایط آزمایشگاهی سطح علمی خود را افزایش می‌دهند و تمامی مباحث علمی را به صورت عملی آموزش می‌بینند. با این تفاسیر دانشجویان رشته مهندسی با نحوه سدسازی، حفر تونل، احداث ساختمان های مرتفع آشنا می‌شوند.

همچنین در مراسم افتتاح آزمایشگاه تحقیقاتی گروه مکانیک این دانشگاه، دکتر فرشته صنیعی رییس این دانشکده، عنوان کرد: در این آزمایشگاه شکل‌دهی فلزات، ‌دینامیک ماشین و ارتعاشات به دانشجویان آموزش داده می شود.

وی اظهارکرد: احداث این آرمایشگاه جزو پروژه هایی است که از سال ۶۹ مسوولان به دنبال اجرایی کردن آن بودند که خوشبختانه این آزمایشگاه در سالجاری مورد استفاده دانشجویان قرار می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اعتبار هزینه شده برای راه اندازی این آزمایشگاه نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان و هزینه فراهم کردن تجهیزات آن ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.

به گزارش ایسنا، سایت کامپیوتر دانشکده هنر و معماری بوعلی سینا نیز صبح امروز افتتاح شد که در این مراسم دکتر محمدی فر رییس دانشکده هنر و معماری بوعلی سینا عنوان کرد: رویکرد جدید دانشکده ارتقا سطح کیفی دانشکده است که در این راستا اقدام به راه‌اندازی سایت کامپیوتر ویژه دانشجویان این دانشکده کرده است.

وی افزود: علاوه بر راه‌اندازی سایت کامپیوتر، تعمیرات اساسی در بخش‌های مختلف این دانشکده انجام شده است.

وی آمار پذیرش دانشجویان دکترای دانشکده هنر و معماری در سال ۹۱ را نسبت به کل دانشجویان این دانشکده ۸٫۱۴ درصد اعلام کرد.

دکتر محمدی فر آمار پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در سال ۹۱ نسبت به کل دانشجویان این دانشکده را ۱۵٫۵۵ درصد عنوان کرد و گفت:‌ آمار پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی در سال ۹۱ نسبت به کل دانشجویان این دانشکده ۷۶٫۲۹ درصد است.

دکتر محمدی فر در پایان گفت: این دانشکده در مقطع دکترا چهار رشته و در مقطع کارشناسی ارشد در شش رشته دانشجو پذیرفته است.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ