افزایش جابه‌جایی مسافران مترو

جام جم آنلاین: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: ۱۰ رام قطار تا دو ماه آینده به خطوط مترو اضافه می‌شود که تا ۱۲ درصد ظرفیت جا به جایی مسافران را در مترو افزایش می‌دهند.

به گزارش روز یکشنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه پلیس، مهندس سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به ورود قطعات در گمرک مانده واگن های مترو، گفت: قطعات این واگن ها به طور منفصل وارد شده است که بعد از آماده سازی که نزدیک به دو ماه زمان می برد به ایستگاه های مترو اضافه می شود.

وی با بیان این که هر قطار حداقل روزانه ۲۵ هزار نفر را جا به جا می کند، افزود: با ورود این قطارها ۱۲ درصد به ظرفیت جا به جایی های مسافر در مترو افزده می شود.

معاون شهردار تهران با اشاره به آخرین وضعیت نوسازی ناوگان مینی بوس ها، گفت: شهرداری تهران و سازمان محیط زیست هر کدام ۱۰ میلیون تومان به صاحبان مینی بوس های فرسوده کمک کرده و شبکه بانکی کشور نیز ۲۰ میلیون تومان وام با بهره متوسط برای نوسازی مینی بوس های فرسوده به صاحبان خودرو می دهد.

تشکری هاشمی افزود: از واخر سال گذشته تعدادی از رانندگان داوطلبانه خواستار نوسازی مینی بوس هایشان شدند که به تدریج نوسازی مینی بوس های فرسوده ادامه دارد.

معاون شهردار تهران با تاکید بر این که از لحاظ قانونی اجباری به نوسازی مینی بوس های فرسوده نیست، گفت: می توان از تردد این مینی بوس های قدیمی در شهر جلوگیری کرد اما نمی توان آنها را مجبور به نوسازی خودروهایشان کرد.

تشکری هاشمی با اشاره به برخی انتقادها در خصوص خط ویژه اتوبوس های تندرو در محدود رسالت تا میدان آرژانتین، افزود: ما درحال آماده سازی زیر ساخت های این خط هستیم و در تمام مراحل نیز همکاری تنگاتنگی با شورای شهر و کمیسیون عمران شورا داریم.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ