افزایش حملات سایبری با ویندوز ایکس‌پی

۱۹فروردین۱۳،مهر- درحالی که درست یک سال دیگر مایکروسافت پشتیبانی تکنیکی خود را از سیستم عامل ویندوز XP قطع می کند، هنوز بسیاری از شرکتها قصد ندارد سیستم عامل رایانه های خود را تغییر دهد که این امر می تواند خطر حملات سایبری به آنها را افزایش دهد.

شرکت مایکروسافت از ۸ آوریل سال ۲۰۱۴ ( ۱۹ فروردین ) پشتیبانی تکینیکی خود را از سیستم عامل ویندوز XP قطع می کند اما هنوز بسیاری از شرکتها تصمیم ندارند که رایانه های خود را به سیستمهای تازهتری منتقل کنند.

براساس اظهارات یک شرکت مدیریت نرم افزار، علاوه بر استفاده از سیستم عاملی که بهره وری را کند می سازد، کاربرانی که از XP استفاده می کنند ممکن است از آوریل آینده قربانیان تازه حملات سایبر باشند چرا که مایکروسافت از این تاریخ به بعد دیگر بسته های امنیتی برای XP منتشر نمی کند.

شرکت مدیریت نرم افزار کموود اعلام کرد، کمتر از نیمی از تمام سازمانهای بزرگ از XP به ویندوز ۷ تغییر سیستم عامل می دهند. در پایان سال قبل یک شرکت از هر چهار شرکت سیستم عاملهای خود را به ۷ تغییر داده است.

مدیر اجرایی در شرکت نرم افزار ۱E اظهار داشت: پیام واضح و روشن است، سازمانها هنوز حرکت به سمت یک سیستم عامل تازه را آغاز نکرده اند، ممکن است به مهلت مایکروسافت نرسند.

مایکروسافت پیشنهاد کرده است که شرکتها ۱۸ تا ۳۲ ماه را به تغییر سیستم عاملهای خود از XP به ۷ اختصاص دهند.

سیستم عامل ویندوز XP در سال ۲۰۰۱ انتشار یافت و به دومین سیستم عامل محبوب برای رایانه ها تبدیل شد. براساس اعلام نت‌مارکت‌شیر ۳۸٫۷ درصد از رایانه ها مجهز به سیستم عامل XP می باشند.

پس از این سیستم عامل مایکروسافت سیستم عاملهای ویستا، هفت و هشت را منتشر کرده است اما از سپتامبر قبل ویندوز هفت به یکی از محبوبترین ها تبدیل شد.

آدرین فاکسال مدیر اجرایی شرکت مدیریت نرم افزار کموود اظهارداشت: در این دوره سخت اقتصادی، این مسئله تعجب برانگیز نیست که مدیران شرکتها نمی خواهند مبالغ قابل توجهی را به تعویض سیستم عاملهایی اختصاص دهند که مشکلی هم ندارد.

IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *