افزایش سطح اوزون در هوای شهرها سبب افزایش موارد ایست قلبی می شود

۰۹م اسفند ،
ممتاز نیوز :نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است بین افزایش سطح اوزون در هوای شهرها و افزایش خطر ایست قلبی در ساکنان نواحی شهری ارتباط وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی رادیو سلامت ،  در یک مطالعه جدید پزشکان اطلاعات مربوط به بیش از ۱۱ هزار و ۶۰۰ نفر از ساکنان شهر هوستون در تگزاس را کە بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ میلادی در منزل یا اماکن دیگری به جز بیمارستان دچار ایست قلبی شده بودند، تجزیه و تحلیل کردند.

این پزشکان همچنین اطلاعات مربوط به سطح اوزون در هوا را کە از اجزای اصلی تشکیل دهنده مه دود است، از ۴۴ ایستگاه سنجش کیفیت هوا در این شهر جمع آوری کردند.

محققان با جمع آوری اطلاعات دربارهٔ سطوح ازن از ۴۴ ایستگاه نظارتی در این شهر تاکید کردند کە یک افزایش ۲۰ بخش در بیلیون (ppb) سطوح ازن در یک دوره سه ساعته با افزایش سه تا چهار درصدی خطر ایست قلبی در یک فرد ارتباط دارد.

این پزشکان در دانشگاه رایس با ارزیابی دقیق اطلاعات فوق دریافتند افزایش سطح اوزون طی یک دوره سه ساله در این شهر با افزایش سه تا چهار درصدی خطر ایست قلبی به ویژه در اشخاص مستعد ارتباط مستقیم دارد.

با این حال پزشکان تاکید دارند کە در این مطالعه تنها وجود این ارتباط مشخص شده اما هنوز ثابت نشده است کە افزایش سطح اوزون سبب ایست قلبی می شود.

همچنین این مطالعه نشان داد کە خطر ایست قلبی در میان اشخاص مورد بررسی، بین مردان بیشتر بود.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ