افزایش امید به رونق بازار

۲۱م اسفند ،

بازار خودروی چین

افزایش امید به رونق بازار

بازار خودروی چین ابتدای سال را با رشد ۱۵ درصدی در فروش آغاز کرد و امید به رونق صنعت خودرو در سال ۲۰۱۳ را افزایش داد.

به نقل از سایپانیوز، در طی دو ماه ژانویه و فوریه امسال تعداد فروش خودرو به ۳٫۳۹ میلیون دستگاه رسید در حالی که در همین مدت در سال قبل رقم فروش ۲٫۹۶ میلیون دستگاه بود. فروش خودروهای سواری به مراتب قوی تر از خودروهای تجاری بود و درصد رشد آن ۲۰ درصد بوده است.
به پیش بینی مؤسسه تحقیقاتی و مشاوره ای LMC در شانگهای پیش بینی کرده است که در سال ۲۰۱۳ فروش خودرو در چین ۱۰ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۲ خواهد بود. فروش خودرو در چین در سال ۲۰۱۱ رشد ۵٫۴ درصدی و در سال ۲۰۱۲ ۶٫۹ درصدی داشته و امسال به احتمال بسیار دو رقمی خواهد شد.
یک مؤسسه تحقیقاتی دیگر به نام Citic Securities مستقر در پکن هم پیش بینی کرده است که فروش خودروهای سدان، SUV و خودروهای چند کاره و مینی ون ها در ماه مارس ۱۵ درصد رشد می کند.
هنوز خودروسازان ژاپنی در چین از آن تجربه تلخ سال قبل رهایی پیدا نکرده اند و فروش آنها به اندازه خودروسازان آلمانی نبوده است. بالاترین سهم بازار چین در اختیار کشور آلمان است که ۱۹٫۳۴ درصد از این بازار را به دست آورده است. سهم ژاپنی ها از این بازار در حال رونق ۱۲٫۵ درصد است. در حالی که پیش از مناقشات بین چین و ژاپن سهم ژاپن از بازار خودروی چین ۱۶٫۴ درصد بود. با گذشت زمان از روند نزولی سهم بازار ژاپن از چین کاسته می گردد.

سه شنبه ۲۲ اسفند   ۱۱:۳۰

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *