افزایش تخلفات سرعتی وکاهش ورود به طرح ترافیک

۲۹فروردین۱۳،

کاهش ۳۱ درصدی صدور قبوض جرایم رانندگی در پایتخت

افزایش تخلفات سرعتی وکاهش ورود به طرح ترافیک

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از افزایش تخلفات سرعتی و کاهش ورود به محدوده طرح ترافیک خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رساانی «ممتاز» به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی  با اشاره به آمار ثبت شده توسط دوربین‌های سرعت سنج و ورود به محدوده طرح ترافیک گفت: خوشبختانه با نصب دوربین‌ها در خروجی‌های محدوده طرح ترافیک آمار ورود غیر مجاز به این محدوده کاهش یافته است اما آمارها نشان می‌دهد تخلفات سرعتی در پایتخت رو به افزایش است.

وی با تاکید بر اینکه کل بزرگراه‌های پایتخت به دوربین‌های سرعت‌سنج مجهز می باشند، از ادامه بکارگیری دوربین‌های سرعت‌سنج دستی در تهران خبر داد و افزود: به جهت آرام‌سازی تخلفات سرعتی در نقاط اتفاق‌خیز و پرتخلف دوربین‌های سیار کنترل سرعت در سال جاری به کارگیری شده است.

رییس پلیس راهور تهران با تاکید بر اینکه متاسفانه هنوز بعضی شهروندان به این باور نرسیده‌اند که دوربین های سرعت سنج تهران نسبت به ثبت تخلفات سرعتی اقدام می‌کنند، گفت:‌این دوربین‌ها از نسل تازه بوده و در هنگام ثبت تخلف در شب فلاش نیز نمی زنند.

وی به کاهش سرعت در بزرگراه‌های شمالی – جنوبی تهران اشاره کرد و گفت: با توجه به حوادث رخ داده در این بزرگراه‌ها حداکثر سرعت مجاز در لاین شمال به جنوب بزرگراه‌های شهید باکری، شهید صیاد شیرازی، امام علی (ع)، یادگار امام (ره) و شیخ فضل‌الله نوری حداکثر ۸۰ کیلومتر بر ساعت است که بر این اساس اطلاع رسانی‌های لازم با نصب تابلو و بنرهای مورد نیاز در سطح شهر انجام شده و دوربین‌های این بزرگراه‌ها نیز بر بروی حداکثر سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت تنظیم شده است.

به گفته رییس پلیس راهور تهران در مسیر جنوب به شمال این بزرگراه‌ها و سایر بزرگراه‌های تهران نیز کما فی‌السابق حد مجاز سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت بجز محل‌هایی که حد مجاز سرعت با نصب تابلو کاهش یافته است.

وی با اشاره به آمار برخورد با تخلفات رانندگی در ۱۲ ماهه سال قبل به ایسنا گفت:‌ تعداد قبوض جریمه ۳۱ درصد و مبلغ جرایم صادره نیز ۲۶ درصد نسبت به سال ۹۰ کاهش داشته است.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به اینکه ۴۲۰ جلد گواهینامه رانندگانی که به ۳۰ نمره منفی رسیده‌اند در سال قبل اخذ شد، افزود: در عین حال آمارها نشان می‌دهد بیشترین ضبط گواهینامه مربوط به منطقه ۲۲ و بیشترین توقیف خودروهای بالای یک میلیون تومان بدهی جریمه مربوط به منطقه هفت بوده است.

وی به بیشترین آمار جرایم موتورسواران در سال قبل اشاره کرد و گفت: عدم استفاده از کلاه ایمنی توسط راننده و سرنشین، عبور از خطوط ویژه، تجاوز به گذرگاه عابر پیاده و ورود ممنوع بیشترین تخلف موتورسواران بوده است.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به اینکه راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با توجه به پایش تخلفات و پراکنش آنها در نقاط مختلف و ساعات مختلف در تهران در سال جاری طرح‌های ویژه‌ای را تدارک دیده است، گفت: طی روزهای آتی اجرای این طرح‌ها بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته آغاز می‌شود.

جمعه ۳۰ فروردین   ۱۳:۲۴

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *