افزایش حقوق ۲۵ درصد / حداقل حقوق ۴۹۰ هزار تومان

۱۸فروردین

4-704.jpg

در مصوبه تازه هیات وزیران ضریب حقوق کارمندان ۱۰۰۶ ریال و حداقل حقوق آنها در سال ۱۳۹۴، ۴۹۰ هزار تومان در ماه تعیین شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دولت با اصلاح مصوبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ که بر اساس آن میزان افزایش حقوق ۲۰ درصد تعیین شده بود، افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان در سال تازه را ۲۵ درصد تعیین کرد.

جزییات این مصوبه که با امضای ˈمحمدرضا رحیمیˈ معاون اول رئیس جمهوری، رو ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۴ ، به کلیه دستگاههای اجرایی کشور ، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و موسسات دولتی ابلاغ شده است به شرح زیر است:

هیات وزیران در جلسه مورخ ۱۱ فروردین ۱۳۹۴ به استناد ماده (۵۰) قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۹ و ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ تصویب کرد:

بندهای (۲) ،(۳)،(۴)، (۵)، (۶)، (۷)، (۸) تصویب نامه شماره ۲۶۲۷۵۷/ ت ۴۹۰۴۰ مورخ ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ به شرح زیر اصلاح می گردد.

۲ ضریب حقوق شاغلان مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری برائ سال ۱۳۹۴ به میزان یک هزار و شش (۱۰۰۶) تعیین می‌شود.

۳ ضریب حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت (از جمله کارمندان وزارت اطلاعات و شاغلان پست‌های سیاسی وزارت امور خارجه) برائ سال ۱۳۹۴ به میزان یک هزار و شش ( ۱۰۰۶) ریال تعیین می‌شود.

۴ ضریب حقوق بازنشستگان موضوع بند (ج) ماده (۵۰) قانون برنامه پنجم توسعه برائ سال ۱۳۹۴ به میزان یک هزار و شش (۱۰۰۶) ریال تعیین می‌شود.

۵ حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی در سال ۱۳۹۴ به میزان ۲۵ درصد (۲۵%) نسبت به سال ۱۳۹۴ افزایش می‌یابد.

۶ حداقل حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر (شاغلان) موضوع تبصره ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری برائ کارمندان دستگاه‌های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولان ماده مذکور به استثنای مشمولان بند (۸) این تصویب‌نامه در سال ۱۳۹۴ به میزان چهار میلیون و ۹۰۰ هزار ریال ( ۴۹۰۰۰۰) و حداکثر حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر این قبیل کارمندان هفت برابر حداقل حقوق مذکور در این بند تعیین می‌شود.

۷ حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران و مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی به میزان چهارمیلیون و ۹۰۰ هزار ریال تعیین می‌شود.

۸ حداقل حقوق کارمندان مشمول بند (۳) این تصویب‌نامه در سال ۱۳۹۴ به میزان سه میلیون و۳۲۰ هزار ریال و حداکثر حقوق این قبیل کارمندان هفت برابر حداقل حقوق مذکور در این بند تعیین می‌شود.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ