افزایش درآمدهای مالتی مدیا با گسترش رسانه های دیجیتال

افزایش درآمدهای مالتی مدیا با گسترش رسانه های دیجیتال

جدیدترین گزارش یک موسسه تحقیقاتی نشان می دهد که گسترش استفاده از رسانه‌های دیجیتالی، به افزایش درآمدهای خدمات رسانه‌ای و سرگرمی طی چند سال آینده منجر خواهد شد.
به گزارش مهر، نظرسنجی صورت گرفته از سوی موسسه تحقیقاتی Ernst &Young  از ۳۴ مدیرعامل از شرکت‌های مختلف خدمات رسانه‌ای و سرگرمی که مجموع درآمدهای سالانه آنها از مرز ۳۰۰ میلیارد دلار می‌گذرد نشان می دهد که حدود نیمی از تمام این مدیرعاملان معتقدند که طی سه سال آینده، درآمدهای حاصل از رسانه‌های دیجیتالی باعث افزایش مجموع درآمدهای آنها تا ۱۰درصد خواهد شد.

همچنین در جواب به این سوال که مهمترین عامل در افزایش استفاده از محتوا طی سه سال آینده چیست، همگی آنها متفق‌القول بودند که تجهیزات موبایل (از جمله تبلت) مهمترین عامل رشد تقاضا برای محتوا است؛ در واقع، در بازارهای درحال توسعه، افزایش دسترس‌پذیری تجهیزات موبایل همراه با ارتقاء زیرساخت باند وسیع بی‌سیم، به ایجاد فرصت‌های مغتنم برای شرکت‌های رسانه‌ای منجر می‌شود.

همچنین اکثر آنها معتقدند که بزرگترین چالش پیش روی صنعت خدمات رسانه‌ای و سرگرمی طی سه سال آینده، بی‌ثباتی اقتصاد جهانی و عدم توانایی در متقاعد کردن مشتریان به پرداخت هزینه برای محتوای دیجیتالی است. از دیگر چالش‌های مطرح در این نظرسنجی می توان به ابهام‌های رگولاتوری یا ساختاری و کاهش یا تخصیص مجدد بودجه‌های بازاریابی اشاره کرد.

شاید یکی از نمونه‌های بارز موفقیت رسانه‌های دیجیتالی در دنیای امروز، نقش‌آفرینی این رسانه‌ها در المپیک ۲۰۱۲ لندن باشد. در واقع، در این رویداد بزرگ شاهد استقبال بی نظیر مخاطبان از رسانه‌های دیجیتالی بودیم که خود شاهدی است برای اثبات این ادعا که احتمالا روزی فرا خواهد رسید که این رسانه‌های نوین جایگزین رسانه‌های سنتی همانند تلویزیون و رسانه‌های چاپی خواهند شد.

در همین راستا در ایران نیز همایش “خدمات چندرسانه‌ای، از سیاستگذاری تا اجرا” هشتم آبان ماه امسال برگزار خواهد شد که محور اصلی آن، بررسی روندها و چالش‌های حوزه رسانه‌های نوین و پرداختن به مهمترین مباحث فنی، تجاری و رگولاتوری خدمات محتوا‌ محور است.

لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

اخبار ICT در ایستنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ