افزایش سن خانه های مشمول وام خرید

بینا- بر اساس مصوبه هیئت مدیره بانک مسکن، از این پس اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن به بنا‌هایی با عمر حداکثر ۲۰ ساله نیز تعلق می‌گیرد، این در حالی است که پیش از این اختصاص وام مسکن و اوراق به خانه‌های حداکثر ۱۲ سال ساخت تعلق می‌گرفت.
بر اساس مصوبه هیئت مدیره بانک مسکن در ۲۴ مردادماه، عمر ساختمان‌های مشمول تسهیلات خرید واحد‌های مسکونی صرفاً از طریق محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به ۲۰ سال از زمان صدور پروانه ساختمان افزایش یافت.
بر اساس این گزارش، پیش از این عمر ساختمان‌هایی که مشمول این تسهیلات می‌شد (هم برای اوراق هم وام بانک مسکن) ۱۲ ساله بود که در حال حاضر افرادی که از اوراق تسهیلات مسکن خریداری کنند می توان برای خرید ساختمان‌هایی که عمر آنها تا ۲۰ است،نیز استفاده کنند.

*درج دو شرکت جدید در بازار پایه فرابورس
بر اساس این گزارش، دو شرکت تأمین مسکن جوانان و سرمایه‌گذاری ارزش آفرینان به عنوان هشتاد و چهارمین و هشتاد و پنجمین شرکت ۱۰ شهریور ماه در بازار پایه فرابورس درج می‌شوند.
این دو شرکت بر اساس ماده ۹۹ قانون برنامه پنجم نزد سازمان بورس ثبت و از ۱۰ شهریور ماه نیز در بازار پایه فرابورس درج می شوند.

RSS

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. الهام گفت:

    با سلام
    این مصوبه هیئت مدیره بانک مسکن در ۲۴ مردادماه سال۹۱ تصویب و اطلاع رسانی شده ولی شعب بانک مسکن(فردیس کرج)از اجرای آن سر باز زده و تا کنون که بهمن ۹۱ میباشد با بیان اینکه هنوز بخشنامه ای بدستشان نرسیده طبق روال سابق رفتار مینمایند- برای رسیدن یک بخشنامه از تهران تا کرج جند ماه دیگر باید منتظر بود؟ یا تصویب نکنید-یا اجرا کنید

  2. الهام گفت:

    با سلام
    این مصوبه هیئت مدیره بانک مسکن در ۲۴ مردادماه سال۹۱ تصویب و اطلاع رسانی شده ولی شعب بانک مسکن(فردیس کرج)از اجرای آن سر باز زده و

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *