افزایش شدید مصرف نمک در آمریکا

تیر ۱۳۹۹
ممتاز نیوز : یافته های تازه نشان می دهند، عشق آمریکایی ها به مصرف نمک در قرن ۲۱ نیز ادامه دارد و سبب افزایش آمار ابتلا به بیماری قلبی، فشار خون بالا و بروز سکته قلبی شده است.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از سلامانه ؛ بر اساس بررسی های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، بیش از ۹۰ درصد نوجوانان و بزرگسالان آمریکایی در سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ بیش از حد مجاز نمک مصرف کرده اند.

دکتر نیو تیئان، پژوهشگر ارشد مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا گفت:«میزان مصرف نمک در آمریکا در مقایسه با دهه قبل اندکی کاهش یافته است.»

او افزود:«با این وجود، بیش از ۸۰ درصد کودکان زیر ۱۳ سال این کشور بیش از اندازه مجاز نمک مصرف می کنند.»

دکتر گریج فونارو، استاد رشته پزشکی دانشگاه کالیفرنیا و سخنگوی انجمن قلب آمریکا گفت:«بسیاری از سازمان های مرتبط با بهداشت عمومی تلاش می‌کنند، شرکت های تولید مواد غذایی و مردم را به کاهش مصرف نمک تشویق کنند.

متخصصان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا پیشنهاد دادند، نمک از غذای مدارس و ادارات دولتی حذف شود.

دکتر سامانتا هلر، متخصص تغذیه مرکز پزشکی Langone در نیویورک نیز گفت:«کاهش میزان نمک رژیم غذایی بزرگسالان و کودکان ضرورتی فیر قابل انکار است.»

او افزود:«آمارهای انتشار یافته نشان می دهند، میزان نمک مصرفی اکثر شهروندان آمریکا به سبب مصرف غذاهای فرآوری شده بیش از حد مجاز است. چنین آماری نشان دهنده افزایش قریب الوقوع ابتلا به فشار خون بالا، بیماری های قلب و عروق و بروز سکته قلبی است.
 
سال ۲۰۱۰، اداره غذا و داروی ایالات متحده از صنایع غذایی این کشور خواست به صورت داوطلبانه میزان نمک غذاهای فرآوری شده را کاهش دهند، اما تاکنون چنین اتفاقی نیافتاده است.

با توجه به افزایش نگران کننده مصرف نمک در آمریکا، اداره غذا و دارو و وزارت بهداشت آمریکا از سالمندان، بیماران کلیوی، سیاه پوستان و مبتلایان به فشار خون بالا خواستند مصرف روزانه نمک را در حدود ۱۵۰۰ میلی گرم محدود کنند. 

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ