افزایش فروش اپلیکیشن‌ تلفن‌های هوشمند

۲۵فروردین۱۳،

 

تازه‌ترین آمار‌های اعلام شده نشان می‌دهد که در سه ماهه اول سال جاری میلادی فروش اپلیکیشن‌های تلفن‌های همراه هوشمند در جهان با رشد ۱۱ درصدی مواجه بوده است.
 
 
موسسه مطالعاتی کانالیس که این آمار را منتشر کرده گفته است که در این مدت بیش از ۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون اپلیکیشن در بیش از ۵۰ کشور جهان دانلود شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۱۱ درصدی نشان می‌دهد.
 
بر این اساس فروشگاه‌های اپ‌استور متعلق به شرکت اپل، گوگل پلی، فروشگاه ویندوز فون و فروشگاه بلک‌بری مهمترین فروشگاه‌هایی بوده‌اند که در سه ماهه اول کاربران از آنها اپلیکیشن‌های مختلف دانلود کرده‌اند.
 
در همین حال گفته شده است که اپل و گوگل مهمترین رقیبان در این بازار می باشند و این در حالی است که در سه ماهه اول امسال ارزش اپلیکیشن‌های دانلود شده با رشد سالانه ۹ درصدی به دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسیده است.
 
به گزارش پایگاه اینترنتی خبری دیجیتال ترندز، این موسسه عنوان کرده است که در مدت فوق فروشگاه گوگل با سهم ۵۱ درصدی از مجموع اپلیکیشن‌های دانلود شدده در صدر قرار دارد و این در حالی است که فروشگاه اپل با سهم ۷۴ درصدی بیشترین درآمد را از این بازار داشته است.
 
دویچه وله نیز در گزارشی در این خصوص عنوان کرده است که اپلیکیشن‌ها بر شیوه استفاده مشتریان از گوشی‌های همراه٬ بر ارزش‌های مشتریان و انتظارات‌شان ازگوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها تاثیر بزرگی گذاشته است.
 
در بازار اپلیکیشن‌ها رقابت اصلی بین اپل و گوگل است و بلک بری و ویندوز به راحتی می‌توانند نادیده گرفته شده و به عنوان رقیب در نظر گرفته نشوند. با این‌همه هر یک از آن‌ها امکانات مخصوصی را برای مشتریان خود فراهم می‌آورند. عمق رقابت ‌در عرصه ارائه اپلیکیشن‌ها وقتی بهتر درک می‌شود که به یاد آوریم، از هر پنج دقیقه استفاده از گوشی‌های هوشمند، چهار دقیقه آن صرف اپلیکیشن‌ها می‌شود؛ یعنی بیش از ۸۰ درصد زمانی که کاربران صرف گوشی‌های هوشمند خود می‌کنند.
 
همچنین دربارهٔ استفاده از شبکه‌های اجتماعی آن‌لاین پرطرفدار نظیر فیس‌بوک و توییتر٬ بیش از ۲۵۰ میلیون کاربر در سراسر جهان، از موبایل برای اتصال به فیس‌بوک خود استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر یک‌سوم کاربران فیس‌بوک از موبایل یا تجهیزات موبایل مانند تبلت‌ها "هم" برای اتصال به اکانت خود بهره می‌گیرند. این رقم برای توییتر بالاتر است. نزدیک به نیمی از کاربران توییتر، از طریق موبایل به اکانت خود متصل می‌شوند.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ