افزایش مهلت اعتبارگواهی ثبت سفارش در مرکز مبادلات ارزی

۴ م دیماه ،

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور از افزایش اعتبار گواهی های ثبت سفارش کالا به مدت یک ماه خبر داد.

صمد کریمی در مصاحبه اختصاصی با واحد مرکزی خبرگفت: متقاضیان ارزی قبلا ۱۵ روز فرصت داشتند تا وجه ریالی را برائ ثبت سفارش های تخصیص ارز یافته به بانک ها پرداخت کنند.
وی با بیان اینکه در تصمیم تازه، متقاضیان فرصت بیشتری برائ تامین ریال دارند افزود: این امر سبب کاهش شدید ابطال ثبت سفارش ها نیز می گردد.
کریمی همچنین بههدایت ارزهای حاصل از صادرات در حساب های خارج از کشور برائ رونق واردات کالا و خدمات به کشور اشاره کرد و گفت: بانک ها براساس سود بانکداری بین الملل با حفظ اطلاعات محرمانه و حرفه ای مشتریان خود و با همکاری شبکه صرافی های مجاز، بدون اینکه ارز را به کشور منتقل کنند؛حساب های ارزی خارج از کشور را به نفع نظام بانکی  برائ واردات کالا و خدمات بکار می گیرند.
کریمی دربارهٔ سپرده گذاری ارزی نیز گفت : بر اساس مقررات ارزی دارندگان اسکناس یا ارز می توانند برائ سپرده گذاری به صورت جاری ،پس انداز و مدت دار به شعب ارزی بانک های کشور مراجعه کنند.
وی افزود: بازپرداخت سپرده های ارزی به صورت ارز است اما اگر مشتری ریال بخواهد بانک به نرخ مبادله ای روز ، معادل ریالی حساب ارزی را به مشتری پرداخت می کند.
کریمی گفت: با گذشت سه ماه از فعالیت کاری مرکز مبادلات ارزی در مجموع برائ بیش از یازده هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی تامین ارز شده است.
سخنگوی مرکز مبادلات ارزی افزود: امروز نرخ مبادله ای هر دلار در ۲۴ هزار و ۶۰۴ ریال و قیمت مبادله ای هریورو هم ۳۲ هزار و ۴۳۵ ریال تعیین شد.


IRIBNews RSS TopNews
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ