افزایش ناچیز نرخ تورم آمریکا

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

بینا:وزارت کار آمریکا در حالی روز قبل گزارش مربوط به وضعیت نرخ تورم در ماه مارس را منتشر کرد که رشد ناچیز تورم در این مدت بار دیگر نگرانی ها در بین مقام های فدرال رزرو را افزایش داده است.

به گزارش ممتاز به نقل از رویترز، وزارت کار آمریکا اعلام کرد، نرخ تورم این کشور طی ماه مارس تنها ۰٫۲ درصد افزایش داشته و این مساله فدرال رزرو را مجبور خواهد کرد تا نرخ بهره بانکی را برای مدت زمان بیشتری در حد پایین و نزدیک به صفر نگه دارد.

بر اساس این گزارش کارشناسان اقتصادی نسبت به افزایش نرخ بهره در شرایط کنونی در آمریکا به شدت اخطار می دهند و بر این باورند که با توجه به پایین بودن نرخ تورم افزایش نرخ بهره در شرایط کنونی نتیجه ای جز رکود اقتصادی نخواهد داشت.

آمارهای مربوط به نرخ تورم و نرخ بهره آمریکا تاثیر بسیاری بر تحولات قیمت طلا در بازارهای جهانی دارد. کارشناسان اقتصادی نیز پیش از این نرخ تورم ۰٫۱ درصدی را برای آمریکا پیش بینی کرده بودند. پس از انتشار یافتن این گزارش ارزش دلار در برابر یورو و ین به شدت افزایش یافت و شاخص سهام در بازارهای آمریکا نیز با رشد روبرو شد.

فدرال رزرو قصد دارد به نرخ تورم ۲ درصدی دست یابد. افزایش نرخ تورم دست فدرال رزرو را برای افزایش نرخ بهره باز خواهد گذاشت و در این صورت قیمت طلا با کاهش احتمالی روبرو خواهد شد.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ