افزایش هزینه های دندانپزشکی مشکلات بهداشت دهان و دندان را بیشتر کرده است

۰۵م اسفند ،

به گفته رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت مردم کشور از وضعیت بهداشت دهان خوبی برخوردار نبودند و گران شدن خدمات دندانپزشکی در طی چند ماه اخیر وضعیت را بدتر کرده است.

دکتر محمد حسین خوشنویسان، رئیس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت:  در حال حاضر ما هیچ مشکلی از لحاظ ورود تجهیزات و مواد دندانسازی در کشور نداریم چرا کە ما مجوز اُفک داریم و با داشتن این مجوز از هیچ لحاظی در خصوص ورود مواد و تجهیزات دندانپزشکی مشکل نداریم.

وی با اشاره به این کە با تغییر نرخ ارز خدمات دندانپزشکی گران شده است عنوان کرد: این موضوع سبب شده کە دندانپزشکان مواد لازم را با قیمت بالاتری خریداری کنند و برائ تامین هزینه های خود قیمت خدمات را افزایش دهند.

خوشنویسان با تاکید بر این کە وضعیت بهداشت دهان و دندان در کشور مناسب نیست عنوان کرد: افزایش قیمت خدمات دندانپزشکی این وضعیت را بدتر کرده است ولی باید توجه داشت کە مراکز بهداشتی و درمانی دولتی خدمات دندانپزشکی را با تعرفه های دولتی ارائه می کنند.

وی ادامه داد: دو سطح برائ خدمات دندانپزشکی در این مراکز تعریف شده است ،سطح اول خدمات پیشگیری و بهداشت دهان و دندان و سطح دوم خدمات درمان توسط دندانپزشک است کە البته این خدمات محدود بوده و شامل ترمیم، پر کردن و عصب کشی و کشیدن دندان است.

خوشنویسان در پاسخ به این سوال کە اگر فردی نیاز به خدمات تخصصی مثل درمان ریشه، پروتز، ارتودنسی و پل داشته باشد ولی این مراکز این نوع خدمات را پوشش نمی دهند عنوان کرد: برائ موارد فوق تعرفه وجود ندارد و در صورت نیاز فرد به خدمات تخصصی تر فرد به مراکز تخصصی ارجاع داده می گردد کە البته هزینه های آن کمتر از مطب ها و کلینیک های تخصصی است./ح


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ