افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت فولاد/ قیمت سیمان ۲۰ درصد افزایش یافت

 رئیس کانون سراسری انبوه سازان از افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت فولاد خبر داد و گفت: قیمت سیمان در هفته های اخیر ۲۰ درصد افزایش یافته است.

ایرج رهبر  با اشاره به افزایش قیمت در بخش مصالح ساختمانی، اظهار داشت: افزایش قیمت در چند هفته گذشته به خصوص در بخش فولاد و سیمان بسیار نگران کننده بوده به طوری که قیمت فولاد در هفته های گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان افزود: قیمت فولاد تا چند هفته گذشته در بازار با نرخ ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ تومان خرید و فروش می شد اما هم اکنون این رقم به ۲۱۰۰ تا ۲۲۰۰ تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه عمده مصرف در بخش ساختمان مربوط به فولاد است، بیان کرد: افزایش قیمت در این بخش تاثیر زیادی را در ساخت و ساز می گذارد و قیمت تمام شده را افزایش می دهد.

رهبر به افزایش ۲۰ درصدی قیمت سیمان اشاره کرد و افزود: فولاد و سیمان دو کالای اساسی در ساخت وساز هستند که افزایش قیمت در این بخش نگرانی زیادی را برای انبوه سازان به خصوص در بخش مسکن مهر به وجود آورده است.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان با اشاره به رکود در بازار مسکن، اظهار داشت: تا زمانی که بازار به ثبات نرسد، رکود در بازار مسکن ادامه دارد، زیرا سازندگان وضعیت مشخصی را برای خرید مصالح ساختمانی ندارند.

وی تصریح کرد: تورم در تمامی بخشهای اقتصادی بطور حتم در قیمت مسکن تاثیر گذار خواهد بود اما در حال حاضر قیمتها با تغییرات لحظه ای روبرو هستند که موجب رکود بازار مسکن شده است.

رهبر با بیان اینکه در حال حاضر نمی توان بازار مسکن را پیش بینی کرد، گفت: باید به انتظار ثبات در بازار باشیم تا آینده بازار مسکن را پیش بینی کنیم.

/۳۱۳۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *