افسارگسیختگی بازار خودرو و رشد دوباره قیمت‌ها

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز به نقل از ارانیکو در تاریخ ۵شنبه ۱۱م آبان ۹۱،

چکیده: عدم عرضه خودرو توسط شرکت‌های خودروساز به بازار و نبود کنترل بر این بازار سبب افزایش دوباره قیمت‌ها از یک تا ۲۰ میلیون تومان شد.

نوسان نرخ ارز و عدم عرضه خودرو توسط شرکت‌های خودروساز در حالی طی هفته‌های اخیر ادامه دارد که هیچ نظارتی بر روند قیمت‌ها و عملکرد خودروسازان ملاحظه نمی‌شود. این موضوع سبب افزایش دوباره قیمت‌ها و بلاتکلیفی خریداران در معامله خودرو شده است.

در حال حاضر هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با افزایش ۴ میلیون تومانی نسبت به هفته پیش، ۲۹٫۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. همچنین هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با رشد ۲ میلیون تومانی، ۳۴ میلیون تومان و هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۶ با افزایش ۲٫۵ میلیون تومانی به قیمت ۳۹٫۵ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.

قیمت پژو ۲۰۶ صندوقدار مدل V20 نیز با ۳٫۵ میلیون تومان افزایش به ۲۸ میلیون تومان رسیده و پژو ۲۰۷ دنده اتوماتیک با رشد ۲ میلیون تومانی به ۴۳ میلیون تومان رسیده و نوع دنده معمولی این خودرو نیز با ۵۰۰ هزار تومان افزایش به قیمت ۳۶ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.

در مورد پژو ۴۰۵ نیز می‌توان به افزایش یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی قیمت این خودرو اشاره نمود به طوری که در حال حاضر با قیمت ۱۹٫۵ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. رشد قیمت پژو پارس سال نیز ۴ میلیون تومان بوده و در حال حاضر این خودرو با قیمت ۲۹٫۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

تندر ۹۰ ایران خودرو هم طی هفته‌ اخیر از افزایش قیمت‌ها بی‌نصیب نبوده و این خودرو با رشد یک میلیون تومانی در حال حاضر ۲۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت سمند ال ایکس نیز با رشد یک میلیون تومانی به ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده و در مورد خودروی شاسی بلند ایران‌خودرو یعنی سوزوکی گرند ویتارا نیز می‌توان به افزایش ۲۰ میلیون تومانی قیمت این خودرو طی هفته اخیر اشاره نمود که در حال حاضر ۹۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

در مورد محصولات سایپا نیز می‌توان به ثبات قیمت تیبا اشاره نمود که در حال حاضر این خودرو ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

سایپا ۱۱۱ و سایپا ۱۳۱ هم بدون تغییر قیمت نسبت به هفته پیش به ترتیب ۱۳٫۵ و ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله می‌شوند.

قیمت سایپا ۱۳۲ نیز طی هفته اخیر تغییری نداشته و این خودرو ۱۳٫۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

تندر ۹۰ پارس خودرو هم با یک میلیون تومان افزایش، ۲۶ میلیون تومان معامله می‌شود و قیمت هر دستگاه تیانا با افزایش ۱۰ میلیون تومانی به ۱۱۵ میلیون تومان رسیده است.

افزایش قیمت ماکسیما نیز طی هفته اخیر ۱۹ میلیون تومان بود و در حال حاضر این خودرو ۹۱ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. مگان نیز با افزایش قیمت ۳ میلیون تومانی، حدود ۶۰ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.

در مورد خودروهای خارجی نیز می‌توان به افزایش قابل توجه قیمت این خودروها با توجه به نوسان نرخ ارز و اثرات ناشی از آن با وجود واردات این گروه از خودروها با ارز مرجع اشاره نمود.

افزایش قیمت پرادو در بازار ۲۰ میلیون تومان بوده و در حال حاضر این خودرو ۲۱۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. قیمت یاریس هاچ بک نیز با ۵ میلیون تومان افزایش به ۶۵ میلیون تومان رسیده اما قیمت کرولا بدون افزایش طی هفته اخیر، ۹۰ میلیون تومان باقی مانده است.

در مورد اسپورتیج نیز می‌توان به رشد ۲۵ میلیون تومانی قیمت این خودرو اشاره نمود که در حال حاضر ۱۴۰ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود. افزایش قیمت موهاوی نیز طی هفته اخیر ۲۰ میلیون تومان بود و هم‌اکنون این خودرو با قیمت ۱۵۰ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.

قیمت هر دستگاه مزدا ۲ با یک میلیون تومان افزایش به ۵۳ میلیون تومان رسیده و هر دستگاه مزدا ۳ نیز با رشد قیمت ۱۰ میلیون تومانی، ۹۵ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.

قیمت هیوندایی I20 با ۷ میلیون تومان افزایش به ۶۰ میلیون تومان رسیده و هیوندایی I30 نیز با افزایش ۱۷ میلیون تومانی، ۸۵ میلیون تومان خرید و فروش می گردد.

افزایش قیمت آزرا نیز طی هفته اخیر ۲۰ میلیون تومان بوده و در حال حاضر این خودرو ۱۵۰ میلیون تومان معامله می‌شود. در این مدت جنسیس افزایش قیمت ۱۷ میلیون تومانی را تجربه نموده و قیمت این خودرو به ۱۵۰ میلیون تومان رسیده است.

در مورد سوناتا نیز می‌توان به رشد ۲۲ میلیون تومانی قیمت این خودرو اشاره نمود که در حال حاضر ۱۲۵ میلیون تومان معامله می‌شود.


ارانیکو – آخرین خبرها و مقالات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *