افشاشدن فیلم آزمایش بیولوژیکی روی حیوانات /تصویر

دیده بان حقوق حیوانات ایران: یک فیلم هولناک محرمانه از آزمایشات مرتبط با جنگ‌های میکروبی بر روی حیوانات توسط دانشمندان بریتانیایی در ۶۰ سال قبل، اکنون برای عموم قابل دسترسی شده است.

به نقل از ایسنا، در این آزمایشات از حدود ۳۵۰۰ خوکچه هندی و ۸۳ میمون رزوس برای مشاهده تاثیرات حملات میکروبی بر روی حیوانات استفاده شده بود.در صحنه‌هایی از این فیلم شاهد میمونهای محبوس در جعبه‌های کوچک هستیم که سر آنها از آن بیرون بوده و کاملا ترسیده‌اند. در اطراف آنها مردانی در لباسهای کامل پلاستیکی با ماسک گاز قرار دارند که یک نیم دایره از جعبه‌های حاوی خوکچه‌های هندی را در لبه یک سطح شیب‌دار قرار می‌دهند.پس از چیده شدن این جعبه‌ها آزمایش‌کنندگان بیرون رفته و بعد از دقایقی یک بمب در اتاق منفجر شده و حیوانات در ابری مرگبار از میکروب طاعون قرار گرفتند.این آزمایشات موسوم به عملیات دیگ ، از ماه مه تا سپتامبر ۱۹۵۲ در سواحل جزیره لوئیس در جزایر خارجی هیبرید اجرا شده و بخشی از آزمایشات مخفی برنامه نوپای جنگ بیولوژیکی محسوب می‌شد که در آن زمان از اهمیتی برابر با سلاحهای اتمی برخوردار بود.

دانشمندان آزمایشگاه پارتون داون در ویلتشایر با این باور که اتحاد جماهیر شوروی سابق در حال تولید بمب‌های بیولوژیکی هستند، برای ساخت سلاحهای مشابه قابل استفاده در اقدامات تلافی‌جویانه علیه حمله میکروبی روسها آماده شده بودند.اگرچه وجود این فیلم ۴۷ دقیقه‌ای از سالها پیش شناخته شده بود اما اکنون با تلاش مایک کنر،‌ ۵۸ ساله در شبکه اجتماعی در دسترس عموم قرار گرفته است.
کنر این فیلم را تنها فیلم از این گونه در جهان می‌داند که به نمایش آزمایشات عوامل بیماری‌زای کشنده بر روی حیوانات پرداخته است.بسیاری از خوکچه‌های هندی و میمونهای در معرض این میکروب‌ها طی چند روز از بین رفته و نمونه‌های دیگر که زنده مانده بودند، کشته شده و از اندام آنها برای بررسی تاثیرات این میکروبهای مهلک استفاده شد.

از جمله عوامل هولناک بودن این فیلم، چهره انسان‌مانند میمون‌ها است که حس ترحم را بر اگیخته و از وحشتناک بودن این سلاحها که برای استفاده بر روی انسان‌ها طراحی شده بودند، پرده بر می‌دارد.

این آزمایشات در شرایط خاص انجام شده و مراقبتهای کامل برای ایمن بودن آنها برای انسان انجام می‌شد. برای مثال پیش از هر انفجار ابتدا شرایط باد کاملا سنجیده می‌شد تا میکروب‌ها در داخل کشور پخش نشوند.

ترس میمون‌ها پیش از آغاز آزمایشات بمب‌های بیولوژیکی

_________________________________________________________________

آزمایش روی حیوانات در مصاحبه با رئیس کل انجمن ضد زنده شکافی آمریکا (AAVS) سو لیری (Sue Leary)

معرفی فعالیت های گروه «ایرانیان مخالف آزمایش روی حیوانات»

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ