افشای بخشی از مذاکرات محرمانه ایران و آمریکا

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز:

«سفیر سابق آمریکا فاش کرد که مقامات ایرانی در جلسات خصوصی به وی گفته اند…»

فردریک هوف، مشاور ویژه سابق اوباما در امور سوریه گفت که ایران، عربستان را دشمن اصلی خود می داند.

  العربیه به نقل از روزنامه الرای کویت نوشت: فردریک هوف، سفیر سابق آمریکا، فاش کرد که مقامات ایرانی در جلسات خصوصی به وی گفته اند ایران در جنگ و درگیری با آمریکا یا اسرائیل نیست اما با توجه به دخالت های عربستان در سوریه، این کشور را تهدید جدی برای خود می داند.

  مشاور ویژه سابق اوباما در امور سوریه طی میزگردی در کنگره آمریکا و درمورد جلسات اعلام نشده ای که به تناوب بین مقامات ایالات متحده و ایران برگزار شده، سخن می گفت. آنگونه که هوف مدعی شده، مقامات ایرانی، دخالت های عربستان و به میزان کمتری، ترکیه را مشکل واقعی در سوریه می دانند.

  مقامات ایرانی به آقای هوف گفته اند “ایران، نگران پیامدهای جنگ فرقه ای در سوریه است، اما عربستان سعودی از فرقه گرایی در منطقه سود می برد”. به ادعای آقای هوف، آن ها افزوده اند: آمریکا و ایران منافع مشترکی در جلوگیری از جنگ فرقه ای در منطقه و شکست عربستان سعودی، دارند.

 

هوف از مقامات ایران نقل کرد که گفته اند “در صورتی که اسرائیل تصمیم به حمله علیه تاسیاست هسته ای ایران بگیرد، حزب الله، خط دفاعی اصلی ما در برابر این رژیم است”.

  وی افزوده: مقامات ایرانی معتقدند، هر رهبر اسرائیلی که احتمالا تصمیم به آغاز هرگونه حمله ای علیه ایران بگیرد، ابتدا باید به فکر تاثیرات حملات موشکی به شهرهای اسرائیل، زیرساخت های اقتصادی و پایگاه های نظامی آن باشد.

 


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. reza-srm گفت:

    بقیه حرف های دیگر چی شد و چه گفت

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ