افق روابط ایران و تونس روشن و امیدبخش است

‘ سمیر عبید ‘ که ریاست هیات های بخش دولتی و خصوصی تونس در جلسه افتتاحیه نشست های کمیته های کاری یازدهمین کمیسیون مشترک همکاری ایران و تونس را برعهده داشت ، در گفت وگو با ایرنا افزود : شرایط برای گسترش روابط ایران و تونس در همه زمینه ها فراهم است و این کمیسیون گامی مهم در این زمینه است.

وی تصریح کرد: باید از فرصت های اینچنینی برای گسترش روابط تا سطح مطلوب ادامه دهیم و زمان را از دست ندهیم.

سمیر عبید خاطرنشان کرد: ما به آینده روابط دو کشور مسلمان و انقلابی در همه زمینه ها امیدوار و خوشبین هستیم و با نگاهی بسیار مثبت و فراگیر به این روابط نگاه می کنیم.

نشست های کمیته های کاری یازدهمین کمیسیون مشترک همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تونس ساعت ۹:۳۰ صبح روز دوشنبه به وقت محلی در مرکز توسعه صادرات تونس آغاز شد.

نشست های کمیته های کاری ‘ اقتصادی و تجاری’ و’ فرهنگی و رسانه ای’ تا روز چهارشنبه در دو نوبت صبح و عصر ادامه می یابد تا کارشناسان ایرانی و تونسی اسناد و موافقتنامه هایی را که قرار است روز پنجشنبه در پایان اجلاس اصلی کمیسیون مشترک به امضا برسد ، بررسی و نهایی کنند.

در جلسه افتتاحیه نشست های کمیته های کاری، ‘ حمید صافدل ‘ معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت و رییس کل توسعه تجارت ایران ، ‘ مهدی میرابوطالبی’ معاون امور بین الملل اتاق صنعت و بازرگانی ایران، ‘ پیمان جبلی ‘ سفیر جمهوری اسلامی ایران در تونس، ‘ سمیر عبید’ مدیرکل دفتر وزارتی وزارت بازرگانی و صنایع دستی تونس، ‘ محمد سعد’ رییس تونسی انجمن دوستی ایران و تونس وسفیر اسبق تونس در تهران و اعضای هیات های بخش دولتی و بخش خصوصی ایران و تونس حضور داشتند.

در پایان جلسه افتتاحیه، کمیته های کاری دو کشور در دو بخش دولتی و خصوصی و بطور جداگانه نشست های خود را آغاز کردند.

ناظران از یازدهمین کمیسیون مشترک همکاری های ایران و تونس که بعداز پیروزی حرکت بیداری اسلامی مردم تونس برگزار می شود، به عنوان دومین گام بلند دو کشوربرای گسترش همکاری ها و روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی یاد کرده اند.

‘ مهدی غضنفری’ وزیر صنعت، معدن و تجارت ریاست طرفی ایرانی کمیسیون مشترک همکاری ایران و تونس را برعهده دارد و ‘ بشیر زعفوری ‘ وزیربازرگانی و صنایع دستی تونس نیز از طرف این کشور ریاست طرف تونسی را عهده دار خواهد بود.

غضنفری قرار است روز چهارشنبه برای شرکت در این کمیسیون مشترک ایران وارد تونس شود.

خاورم ** ۱۳۲۴

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۳۲۸۸۷


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ