الگوی غذایی بعد از ماه‌ رمضان

  عکس های جذاب امروز ارسال برای دوستان

دکتر ابوالقاسم رضوانی با اشاره به اثرات روزه‌داری بر سلامتی بدن، عنوان کرد: از بعد علمی نیز نشان داده شده که عموما مراکز درمانی و اورژانس‌ها در ماه رمضان با کاهش بار مراجعه بیماران روبرو هستند. یکی از علت‌های این موضوع قطعا تنظیم میزان مواد غذایی در بدن است.

به گزارش ایسنا وی افزود: مطالعات انجام شده در برخی از کشورها نیز ثابت کرده است در نظرگرفتن دو وعده غذایی در روز، بهترین برنامه برای مصرف مواد غذایی در بدن است. بنابراین بهتر است پس از ماه رمضان نیز مصرف دو وعده غذایی در روز دنبال شود.

رضوانی با اشاره به شیوع بیماری‌های غیرواگیر در دنیا افزود: با توجه به پدیده کم‌تحرکی، عادات بد تغذیه‌ای، مصرف فست فودها و تنقلاتی مانند چیپس و پفک، بیماری‌های غیرواگیر در حال حاضر بیشترین بار بیماری‌ها در دنیا را به خود اختصاص داده‌اند. ماه رمضان فرصت مناسبی بود تا میزان سرعت متابولیسم مواد غذایی در بدن کاهش یابد.

وی افزود: لازم است پس از ماه مبارک رمضان نیز چنین رویه‌ای شامل تغذیه صحیح، مصرف مواد غذایی به میزان مناسب و همچنین افزایش فعالیت بدنی را داشته باشیم تا به این ترتیب سلامتی و شادابی جامعه حفظ شود.

گردآوری : پایگاه اینترنتی ممتازنیوز

تاریخ نشر شنبه ۲۸ مرداد   مشاهده : ۱۸   | بازدید از صفحه اول


ممتازنیوز – پزشکی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ