امسال پدیده وارونگی هوا در تهران نخواهیم داشت

۴ شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ lبه نقل از منبع ذکر شده در انتهای خبر در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

امسال پدیده وارونگی هوا در تهران نخواهیم داشت

امسال پدیده وارونگی هوا در تهران نخواهیم داشت

 قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بر اساس پیش بینی سازمان هوا شناسی ، امسال بارندگی بسیار است و پدیده وارونگی هوا lبه شکل جدی در تهران نخواهیم داشت.

وارونگی هوا یا وارونگی گرمایی lبه پدیده‌ای گفته می‌ شود که در آن برخلاف حالت طبیعی با افزایش ارتفاع، دما نیز بسیار می‌ شود. در این شرایط درجه حرارت پایین جو کمتر از طبقه فوقانی است که این پدیده در شهرهای بزرگ معمولا سبب آلودگی هوا می ‌شود.

ˈ علی محمد شاعری ˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: پیش بینی ها نشان می دهد که امسال بارندگی های بسیار خواهد بود بنابراین پدیده وارونگی هوا در تهران نخواهیم داشت اگر هم رخ دهد در حدی نمی باشد که مشکل حادی ایجاد کند.

وی اظهار داشت: اما lبه هر شکل تدابیر لازم برای احتمال رخ دادن پدیده وارونگی هوا توسط کارگروه آلودگی هوای تهران اندیشیده شده است که این برنامه ها در صورت بروز این پدیده اجرا خواهد شد.

معاون انسانی سازمان محیط زیست ادامه داد: گسترش محدوده ترافیک و طرح زوج و فرد در معابر ، کاهش مسافرتهای داخل شهری ، تمهیدات لازم lبه منظور مراقبت از گروه های آسیب پذیر و کودکان ، کاهش فعالیت های عمرانی و ساختمانی در محدوده شهری و جلوگیری از تردد خودروهای دودزا بعضی از این برنامه هاست .

شاعری افزود: جلوگیری از فعالیت صنایع آلاینده ، منع تردد خودروهایی با مصرف سوخت سنگین و آلایندگی بالا و مراقبت های lبهداشتی در سطح مراکز درمانی و بیمارستانی از دیگر تمهیدات کارگروه آلودگی هوای تهران lبه منظور مقابله با پدیده وارونگی هواست.

وی گفت: پدیده وارونگی هوا هر سال از اوایل آذرماه آغاز می گردد و lبه مدت یک ماه ادامه دارد که دراین مدت میزان آلودگی هوا تا حد بسیار بسیاری افزایش می یابد که در بعضی موارد منجر lبه تعطیلی مدارس و ادارات در کشور شده است .

/۱۱۱/


اخبار راسخون / محیط زیست

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *