املت پیاز، چشم‌هایتان را تقویت می‌کند

۲۱خردادماه،

تخم‌مرغ‌ها را در یک ظرف جداگانه بشکنید و خوب به هم بزنید تا کف کند…..

مواد لازم برای چهار تا شش نفر:

 

روغن زیتون

۲ قاشق سوپخوری

پیاز (خلال‌شده)

۴ عدد بزرگ

سیر (خرد شده)

یک قاشق سوپخوری

پونه (خرد شده)

۲ قاشق سوپخوری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

آب

۲ قاشق سوپخوری

تخم‌مرغ

۱۰ عدد

پنیر پارمزان

۳ قاشق سوپخوری

جعفری (خردشده)

۲ قاشق سوپخوری

 

 

طرز تهیه :

 

آشپزی – روغن را داخل تابه بریزید و آن را روی حرارت ملایم بگذارید. سپس پیاز، سیر و پونه خردشده را داخل تابه بریزید و سرخ کنید تا پیاز کاملا نرم و قهوه‌ای شود. نصف مقدار نمک و فلفل را به آن اضافه کرده و به هم بزنید. حالا آب را به آن اضافه کنید و در ظرف را بگذارید تا بخارپز شود. شما می‌توانید تا این مرحله را روز قبل نیز انجام دهید و بعد از آماده شدن، آن را داخل یخچال بگذارید.

 

تخم‌مرغ‌ها را در یک ظرف جداگانه بشکنید و خوب به هم بزنید تا کف کند. سپس پنیر پارمزان و جعفری را به آن اضافه کرده و کاملا مخلوط کنید. باقی نمک و فلفل را به مواد اضافه کنید. تخم‌مرغ را داخل تابه پیاز بریزید و روی حرارت ملایم بگذارید.

 

وقتی تخم‌مرغ‌ها کاملا و به طور یکنواخت تمام کف تابه را گرفت تابه را به عقب و جلو تکان دهید تا به کف تابه نچسبد. کم‌کم تخم‌مرغ آغاز به بسته‌شدن می‌کند. وقتی تخم‌مرغ از زیر آغاز به سفت شدن کرد دیگر تابه را تکان ندهید. بگذارید تا خود را بگیرد. در این حالت روی تخم‌مرغ‌ها آبکی ولی زیر آن سفت است.

 

با یک قاشق کوکو را از تابه جدا کنید و آن را آرام داخل یک بشقاب سر بدهید. یک بشقاب دیگر روی آن بگذارید و هر دو را با هم نگه دارید. ظرف را برگردانید تا کوکو برگردد.

حالا کوکو را داخل تابه برگردانید آن را روی حرارت زیاد بگذارید تا طلایی شود. این کار حدود ۲ دقیقه طول می‌کشد.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ