امکان تامین نیازهای ارزی صنایع بزرگ

۰۸م اسفند ،

بینا- سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور تاکید کرد:سیاست های اخیر در راستای تقویت و تعمیق مرکز مبادلات ارزی کشور است و براساس این تصمیم بزرگ، عرضه ارز در بازار بین بانکی و مرکز مبادلات تقویت خواهد شد.
به گزارش بینا، صمد کریمی، سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور در گفت‌و‌گو با ایسنا در راستای تسهیل امور وارداتی در مرکز مبادلات ارزی کشور مطابق با مقررات تازه ارزی که به بانک های عامل ابلاغ شده است چنانچه امکان گشایش اعتبار، ثبت برات اسنادی و یا حواله از طریق ارز مندرج در ثبت سفارش وجود نداشته باشد، در صورت پذیرش بانک عامل و فروشنده خارجی، اخذ گواهی ثبت آماری با ارزهای دیگر بدون اصلاح پروفرم‌ها و اوراق ثبت سفارش برای وارد کنندگان بلامانع است و این امر سرعت تامین ارز از مرکز را افزایش می‌دهد.
کریمی در مورد تامین نیاز ارزی صنایع بزرگ، گفت: بدیهی است در صورت هدایت منابع قابل عرضه ارزی به بازار بین بانکی، امکان تامین نیازهای ارزی صنایع بزرگ ممکن خواهد شد.
سخنگوی مرکز مبادلات ارزی آفزود: از آغاز راه اندازی مرکز تعداد کالاهای مشمول دریافت ارز مبادله ای در کشور افزایش یافته است که می توان به پرداخت ارز به گروه کالایی ۹ با عنوان کلی «کالای نهایی با دوام» اشاره کرد.

RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ