امیدواری رنو برای بازگشت سریع‌تر به بازار ایران

بهمن ۱۳۹۸

رنو که تحت فشار تحریم‌های شدید آمریکا ناچار شد از ماه قبل صادرات قطعات خودرو به ایران را متوقف کند، مایل است با بهبود وضعیت سیاسی، هر چه سریع‌تر به این بازار کلیدی بازگردد.

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز، این شرکت یکی از آخرین خودروسازان بزرگ اروپایی بود که همچنان در ایران فعال بود و خروج از بازار کشور، ضربه بزرگی برای این شرکت به حساب آمد.

با ۱۷۸۳ دستگاه خودرویی که سال قبل در ایران فروخته شد، ایران از نظر میزان فروش هشتمین بازار بزرگ جهانی رنو بود و از نظر میزان فروش از بازارهای اروپایی این شرکت شامل ایتالیا و اسپانیا نیز بالاتر قرار داشت. سهم این خودروساز فرانسوی از بازار خودروی ایران در سال ۲۰۱۲ به ۱۰ درصد رسید.

رنو با شراکت ایران خودرو و پارس خودرو، مدل‌های لوگان و مگان را در ایران تولید کرد.

یک سخنگوی رنو به “اتوموتیو نیوز یوروپ” اظهار کرد که این خودروساز منتظر است تا تحریم‌های ایران رفع شوند یا وضعیت سیاسی تغییر کند تا بتواند صادرات مجدد قطعات به این کشور را از سر بگیرد اما در مورد اینکه چه زمانی ممکن است این امر اتفاق بیافتد، تصوری ندارد.

این سخنگو گفت: تولید خودروهای رنو در ایران هنگامی که قطعات ارسال شده به این کشور در هفته‌های آتی به پایان برسد، به تدریج ضعیف می‌شود اما زیرساخت تولید در ایران که برای تولید خودروهای رنو مورد استفاده قرار گرفته، قطعا به قوت خود باقی خواهد ماند.

رنو به سبب هزینه متحمل شده از تحریم‌های ایران و خروج از بازار کشور، ۵۱۲ میلیون یورو در سه ماهه دوم ضرر کرد.

صادرات قطعات خودرو از سوی این شرکت به ایران طی نیمه اول سال میلادی جاری، ۴۸ درصد کاهش یافت و به ۲۸ هزار و ۸۲ قطعه رسید.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ