انتخابات برنامه‌ دلالان خودرو را به هم ریخت

۲۶خردادماه،

در این زمینه یکی از نمایندگی‌های فروش خودروسازان می‌گوید: حضور بالای مردم در انتخابات منجر به بهبود پیش‌بینی‌ها از دورنمای وضعیت صنعت خودرو شده است.

در شرایطی که کاهش تولید و عرضه خودرو پای دلالان و واسطه‌ها را مجددا به بازار خودرو باز کرده است، برگزاری پرشور انتخابات ریاست جمهوری و جو مثبت حاصل از آن سبب بر هم خوردن برنامه‌های این اشخاص شده است.

به گزارش ایسنا، در چند هفته اخیر به هم خوردن تعادل عرضه و تقاضا در بازار خودرو سبب شد قیمت این محصولات در بازار آزاد روندی صعودی به خود بگیرد.

به دنبال آن دلالان و واسطه‌ها نیز وارد عمل شدند تا با خرید خودرو از خودروسازان و احتکار آن، این محصولات را در زمان مناسب و به قیمت بالاتری به فروش برسانند؛ اقدامی که به نوبه خود رشد قابل توجه قیمت خودرو در بازار آزاد در هفته قبل را به دنبال داشت.

با این حال به عقیده کارشناسان، حضور پر شور مردم در انتخابات ریاست جمهوری و جو مثبت حاصل از آن سبب کاهش نسبی قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی در روز قبل شد به‌گونه‌ای که برخلاف روند صعودی قیمت‌ها در دو هفته قبل، قیمت بعضی از خودروهای داخلی حدود یک میلیون تومان کاهش یافت.

در این زمینه یکی از نمایندگی‌های فروش خودروسازان می‌گوید: حضور بالای مردم در انتخابات منجر به بهبود پیش‌بینی‌ها از دورنمای وضعیت صنعت خودرو شده است.

وی با بیان این‌که حضور قدرتمندانه مردم تاثیر مثبتی بر وضعیت بین‌المللی کشور خواهد داشت، خاطرنشان می‌کند: به این ترتیب با کاهش فشارهای خارجی روند تولید خودرو در کشور بهبود یافته و با افزایش تولید و عرضه، قیمت این محصولات در بازار آزاد به ثبات خواهد رسید.
این نماینده فروش یکی از خودروسازان بزرگ تصریح می‌کند: بعضی از دلالان و واسطه‌ها به دنبال تحریم صنعت خودرو و احتمال کاهش بیشتر عرضه و افزایش قیمت‌ها، وارد عمل شده و نسبت به احتکار مجدد این محصولات اقدام کرده بودند با این حال انتخابات روز جمعه تمام محاسبات دلالان را بر هم زده و منجر به وارد آمدن شوک قیمتی مثبت به بازار خودرو شده است.
کاهش قیمت خودرو در حالی است که برگزاری پرشور انتخابات ریاست جمهوری کاهش قیمت ارز و سکه را نیز به دنبال داشته است.


باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *