انتشار اوراق مرابحه در مجمع عمومی

۱۹ام بهمن ،

انتشار اوراق مرابحه در مجمع عمومی

معاون مالی و اقتصادی سایپا در خصوص انتشار یافتن اوراق مرابحه در مجمع عمومی سایپا سخن گفت.

به نقل ازسایپانیوز:  اعضای هیئت مدیره در این مجمع انتخاب شدند و در باره اوراق مرابحه تصمیم گیری شد. طبق آرای دریافت شده اعضای حقوقی انتخابی  به این ترتیب بوده اند: ۱- سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ۲- شرکت تعاو نی سازمان گسترش صنایع ایران-۳ پیشگامان تجارت الکترونیک ( تابان)۴- شرکت سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا۵ – شرکت سرمایه گذاری کارکنان گروه خودروسازی سایپا 
دکترامیری معاون مالی و اقتصادی سایپا در خصوص انتشار یافتن اوراق مرابحه گفت: انتشار یافتن این اوراق برای اولین بار در کشور نهائی شده و به اجرا در می آید.شرکت تامین سرمایه امید، عهده دار بعضی از ارکان انتشار یافتن اوراق مرابحه است. هدف از انتشار یافتن اوراق مرابحه سایپا تامین مالی به مبلغ ۱۳۰۰ میلیارد ریال جهت سرمایه در گردش و مواد اولیه از شرکت مگاموتور می باشد که به شرکت سایپا بصورت اقساطی فروخته می گردد.
مبلغ اسمی هر ورقه مرابحه ۱ میلیون ریال و تعداد اوراق یک میلیون و۳۰۰ هزار ریال ورقه خواهد بود.مدت عرضه  ۱۰ روز تعیین شده و مواعد پرداخت های مرتبط با اوراق مرابحه هر دو ماه یک بار است.پیش بینی می گردد این اوراق از ۸ تا ۱۵ اسفند عرضه شوند.
چون سایپا ناشر نیست و فقط بانی اینکار به حساب می آید ، انتشار یافتن اوراق مرابحه با تصویب هیئت مدیره عملیاتی خواهد شد لذامجمع ضمن تاکید بر روش های تازه تامین مالی بر انتشار یافتن اوراق صحه گذاشت.

پنجشنبه ۱۹ بهمن   ۱۲:۳

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *