انتشار کتاب مجموعه شعر عاشورائی “بوسه بر گلوی نی” در افغانستان

۰۸م آذر ،

کتاب مجموعه شعر عاشورائی افغانستان با نام”بوسه بر گلوی نی” به کوشش، سید سکندر حسینی در در تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و در ۱۲۸ صفحه توسط انتشار یافتنات سیمرغ در کابل چاپ و منتشرشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛ کتاب مجموعه شعر عاشورائی افغانستان با نام”بوسه بر گلوی نی” به کوشش، سید سکندر حسینی در پائیز سال جاری در تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و در ۱۲۸ صفحه توسط انتشار یافتنات سیمرغ در کابل به زینت طبع آراسته و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.
“محمود جعفری” ویراستار کتاب مجموعه شعر عاشورائی در مقدمه می نویسد: شاید هیچ مکتبی را نتوان پیدا کرد که به اندازه مکتب عاشورا با ادبیات نزج گرفته و توسعه یافته باشد. هیچ شاعر مسلمانی را نمی توان یافت که در مورد واقعه عاشورا آفرینش ادبی نداشته باشد. آنقدر که برای عاشورا شعر سروده شده، برای هیچ نهضت و رهبر دینی و سیاسی سروده نشده است. از این رو ادبیات عاشورائی اهمیت ویژه ای در تاریخ جوامع اسلامی دارد.
گفتنی است؛ طی سه دهه اخیر شاهد آثار فراوانی در این زمینه هستیم “مشرق گل های فروزان” که به کوشش قنبر علی تابش به نشر رسیده نمونه آشکاری از پویش شاعرانه در این حیطه است. اینک”بوسه بر گلوی نی” دفتر دومی است که به همت شاعر ورجاوند جناب سکندر حسینی و توسط انتشار یافتنات سیمرغ زینت به نشر می یابد./ص


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *