انتقال ۳۳۶ دانشجوی ایرانی از ۱۳کشور

جام جم آنلاین: مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم از انتقال ۳۳۶ دانشجوی ایرانی از ۱۳ کشور به دانشگاههای داخل کشور خبر داد و به پذیرش معدلهای ۱۲ و ۱۴ برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد جهت انتقال به داخل اشاره کرد.

محمدحسن یوسفی افزود: از سال ۸۹ تاکنون حدود ۲۱۹ دانشجوی ایرانی با استناد حکم شورای انتقال به دانشگاههای داخل کشور معرفی شدند.
 
وی همچنین به تعداد پرونده هایی که در سال ۹۱ برای انتقال به داخل ارسال شده، اشاره کرد و گفت: در سال ۹۱ تا پایان شهریورماه، تعداد ۱۱۹ پرونده را در شورای انتقال خارج به داخل بررسی کردیم که از این تعداد ۸۵ مورد با موافقت روبرو و رای لازم صادر و با سایر تقاضاها مخالفت شد.
 
به گفته مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم، نخستین شرط برای انتقال به داخل دانشجو بودن شخص متقاضی و مورد تایید بودن دانشگاه محل تحصیل در وزارت علوم است.
 
وی در این باره گفت: برخی از متقاضیان انتقال به داخل از دانشگاه خارجی تنها پذیرش دریافت کرده اند که این مورد، شرط دانشجو بودن به شمار نمی آید.
 
یوسفی درباره شرط معدل برای دانشجویانی که قصد انتقال دارند، اظهار داشت: دانشجوی مقطع کارشناسی باید دارای معدل ۱۲ به بالا و دانشجوی کارشناسی ارشد دارای معدل ۱۴ به بالا باشد.
 
معاون امور دانشجویان داخل  وزارت علوم  نیز به برخی کشورها اشاره کرد که دانشجویان ایرانی در این کشورها تحصیل می کنند و متقاضی انتقال به دانشگاههای داخل کشور هستند.
 
به گفته مجتبی بذرافشان کشورهای سوریه، مجارستان، انگلستان، ایتالیا، فرانسه، آمریکا، کانادا، هندوستان، مالزی، پاکستان، برخی کشورهای آسیای میانه، روسیه، بلاروس، اوکراین و غیره از جمله کشورهایی به شمار می آیند که دانشجویان ایرانی از دانشگاههایشان به داخل کشور منتقل شده اند.(مهر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن