انجام بیش از ۵۷ میلیون سفر از ابتدای تعطیلات نوروزی

۱فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

از ابتدای طرح نوروزی یعنی ۲۴ اسفند ۹۱ تا روز قبل در مجموع ۵۷ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۸۴۰ جابه‌جایی در تمام بخش‌های جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی صورت گرفته است.

شهریار افندی‌زاده – رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور – در گفت‌وگو با خبرنگار راه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دربارهٔ جابه‌جایی در بخش حمل و نقل عمومی اظهار کرد: در بخش ریلی طی ۱۰ روز قبل ۸۹۷ هزار و ۷۵۸ جابه‌جایی انجام شده است.

افندی زاده با بیان این‌که تعداد جابه‌جایی در بخش هوایی در ۱۰ روز قبل نیز بیش از ۳۷۳ هزار نفر بوده است، گفت: در بخش دریایی نیز یک میلیون و ۱۰۶ هزار و ۶۰ نفر از ۲۴ اسفند ماه سال قبل تا پایان سوم فروردین ماه جاری جابه‌جا شده‌اند.

به گفته رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، از ابتدای طرح نوروزی تاکنون ۲۲ میلیون و ۸۹۰ هزار و ۲۲۷ جابه‌جایی از طریق حمل و نقل عمومی در تمامی بخش‌ها شامل جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی انجام شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از ۳۱ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۷۵۰ تردد به وسیله خودروهای شخصی در کشور طی ۱۰ روز قبل خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: در جابه‌جایی زمینی در بخش حمل و نقل عمومی ۴۳ درصد از جابه‌جایی‌ها با اتوبوس، ۳۶ درصد با مینی‌بوس و ۲۱ درصد با سواری‌های عمومی انجام شده است.

افندی‌زاده خاطرنشان کرد: بیشترین حمل و نقل عمومی جاده‌ای از استان‌های تهران، مازندران و خراسان رضوی و کمترین جابه‌جایی در این زمینه در استان‌های یزد، خراسان جنوبی و کهگیلویه و بویراحمد انجام شده است.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور به ترافیک سنگین در بعضی از محورهای منتهی به استان‌های شمالی کشور و نیز بعضی استان‌های جنوبی تاکید کرد: مسافران پیش از آغاز به سفر در تماس با مرکز مدیریت راه‌های کشور از وضعیت ترافیک محورهای مختلف مطلع شوند تا در صورت سنگین بودن ترافیک مسیر جایگزین پیدا کرده و یا وقت دیگری را برای آغاز سفر در نظر بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی از چندی پیش اقدامات لازم برای جابه‌جایی مسافران در بخش‌های مختلف جاده‌ای، هوایی، ریلی و دریایی را در نظر گرفته است که تا پایان شانزدهم فروردین ماه به عنوان پایان طرح نوروزی بتواند سفرهای خوبی برای مردم ایجاد کند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ