انگشتان خود را ورزش بدهید!آموزش ورزش انگشتان(تصویری)

گردآوری توسط گروه سلامت ممتازنیوز

انگشتان خود را ورزش بدهید!آموزش ورزش انگشتان(تصویری)۱٫۰ out of 5 based on 1 review

برای آنکه همیشه انگشتانی سالم داشته باشید باید نرمش و ورزش های آن را نیز فرا بگیرید. این نرمش ها می توانند در طول روز تنها چند ثانیه زمان شما را بگیرند ولی یک عمر سلامتی را برای انگشتان به همراه خواهد داشت. در ادامه مهمترین ورزش هایی که می توانید برای داشتن انگشتانی سالم انجام دهید آورده ایم:

** اولین حرکت کشش انگشتان است که به راحتی قابل انجام خواهد بود. دست خود ا روی یک میز یا سطح صاف قرار دهید به طوری که کمی حالت خمیدگی داشته باشد سپس انگشتان خود را بکشید تا کف دست کاملا روی سطح قرار بگیرد. در این حالت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه مکث کنید و پس از آن انگشتان را رها کنید.

آموزش ورزش انگشتان(تصویری)

 

**در این حالت برای افزایش قدرت مفاصل انگشت باید دست خود را صاف نگه داشت و سپس انگشتان را از قسمت مفصل اصلی خم کنید به طوری که پنجه ها در محل خود بسته شوند در این حالت باید کف دست صاف باشد و تنها انگشتان جمع شده باشند. این حرکت را نیز باید ۳۰ ثانیه انجام دهید.

آموزش ورزش انگشتان(تصویری)

 

** در حرکت بلند کردن انگشتان باید دست را روی سطح صاف قرار دهید به طوری که کف ان با سطح در تماس باشد سپس انگشتان را از هم باز کنید. سپس هر انگشت را تا حد امکان از سطح دور کنید و در آن حالت چند ثانیه ای نگه دارید. این حرکت را باید ۵ بار برای هر انگشت انجام دهید.

آموزش ورزش انگشتان(تصویری)

** در حرکت قفل شستی باید حرف O انگلیسی را با دستانتان ایجاد کنید. در این حرکت هر یک از انگشتان را یک بار با شست قفل کنید و چند ثانیه در این حالت نگه دارید. این حرکت عضلاتی پایینی انگشت ها را تقویت می کند.

آموزش ورزش انگشتان(تصویری)

نظر تان را در مورد این مطلب در پایین صفحه در بخش نظرات بنویسید  

+ ۴

مخالفم + ۰


درمان با ورزش Rss
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. مریم گفت:

    آموزش عالیست لطفا درموردانگشتان ومچ پاهم آموزش تصویری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *