اهانت گوگل به پیامبر(ص) و مسلمانان+سند

خرداد ۱۳۹۹

سیستم ترجمه گوگل که سابقه تبلیغ علیه دین اسلام را دارد، در تازهترین تحرکاتش به پیامبر مکرم اسلام(ص) و مسلمانان اهانت کرد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران از فارس به نقل از ابنا، پایگاه اینترنتی روزنامه الوفد چاپ قاهره  چند روز پیش خبری مبنی بر اهانت سیستم ترجمه گوگل (http://translate.google.com) به پیامبر اسلام(س) منتشر کرد که در بعضی مطبوعات واکنش هایی را به همراه داشت.

اگر کلمه lier (به معنی دروغگو) را در قسمت انگلیسی این پایگاه اینترنتی درج کرده و معنای آن را به زبان عربی بخواهید، کلمه الکذاب را به شما نشان می‏دهد که تا این مرحله همه چیز عادی به نظر می‏رسد.

پس از اینکه گزینه show example usage of words را کلیک کنید، عبارتی هایی را برای نمونه و آشنایی شما با کلمه جستجو شده ارایه می‏دهد.

پس از اینکه چند گزینه دیگر برای ملاحظه نمونه های این کلمه در جملات را درخواست می‏کنید، ناگهان با عبارت أنتم المسلمون لستم سوى جهلاء، و قتله وإرهابیین، و عباد الله أکبر الشیطان، و محمد النبی الکذاب. مواجه می‏شوید که معنای آن شما مسلمانان نیستید جز نادان‏ها، قاتلان، تروریست‏ها و بندگان بزرگ شیطان. محمد پیامبر دروغگو است [نستجیر بالله] می‏باشد.

 

 

این نمونه نشان داده شده از سوی قسمت ترجمه جستجوگر گوگل به گونه ای تکان دهنده است که هرگز نمی توان آن را تفسیر کرد. اما این اتفاق در نوع خود اولین نمی‏باشد چراکه سیستم ترجمه گوگل بارها دست به تحریف و دروغ زده بود.

آخرین تحریف سیستم جستجوگر گوگل به ترجمه اسراییلی ها فلسطینی ها را می کشند برمی‎گردد که در سال ۲۰۱۰ سیستم مذکور آن را از زبان عربی به سایر زبان ها برعکس ترجمه کرده و به شکل فلسطینی ها اسراییلی ها را می کشند نشان داد.

سوالی که در مورد کلمه دروغگو ذهن همگان را به خود جلب می‏کند این است که آیا پایگاه معروف، بزرگ و وسیعی همچون گوگل در آرشیو پهناور کلمات خود نتوانست برای کلمه دروغگو مثالی غیر از این جمله بیابد؟

به گزارش ابنا، روز ـ چهارشنبه ۳۰ مردادماه ـ وقتی کلمه lier را در همان سیستم ترجمه گوگل جستجو کردیم، همانند دو روز قبل، کلمه الکذاب را ارائه داد ولی این‏بار اتفاقی عجیب رخ داد.

هنگامی که گزینه show example usage of words را کلیک کردیم، با عبارت No examples found for الکذاب مواجه شدیم که جای بسی تامل داشت.

 

این اقدام گوگل شاید به سبب متوجه شدن از اهانت خود بوده ولی به هیچ عنوان نمی‏توان آن را یک اشتباه سهوی خواند چراکه تمام اشتباهات این شرکت معروف همه و همه درمورد مقدسات اسلامی اتفاق می‏افتد(!).

این نشان می‏دهد که گوگل هنوز از تظاهرات مسلمانان جهان علیه فیلم موهن پیامبر(ص) درس نگرفته است.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ