اهتمام دولت آینده بر حمایت از تولید و نرخ‌گذاری مناسب محصولات استراتژیک کشاورزی

۰۱ تیرماه ۱۳،

بیرانوند در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تاکید کرد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی مجلس با تاکید بر اینکه کشاورزی مبنای استقلال کشور است، گفت: بی‌مهری به کشاورزان مهاجرت آنان به حاشیه شهرها را به دنبال دارد که دولت آینده با آسیب‌شناسی معضلات این بخش باید در راستای حمایت از کشاورزان گام بردارد.

“بهرام بیرانوند” نماینده مردم بروجرد در مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران دربارهٔ اولویت دولت آینده در بخش کشاورزی، اظهار داشت: دولت آینده نه تنها در حوزه کشاورزی بلکه در همه بخش‌های اقتصادی قطعا اولویت کاری خود را باید کمک به تولید، رونق تولید ملی و اشتغال جوانان در همه زمینه‌هایی که در کشور ظرفیت بهره‌بری از آن وجود دارد قرار دهد.

وی در ادامه افزود: همچنین تمرکز بر تولید و نرخ‌گذاری مناسب محصولات استراتژیک، جلوگیری از واردات بی‌رویه محصولات کشاورزی خصوصا در زمان برداشت محصولات، تعامل با کشاورزان و حمایت از آنان، تولید و عرضه محصولات ارگانیک و سالم از جمله مواردی است که دولت آتی باید مدنظر داشته و در جهت بهبود آن گام بردارد.

عضو کمیسیون کشاورزی در ادامه اظهار داشت: بخش عظیمی از مشکلات حال‌حاضر به سبب بی‌تدبیری و برنامه محور نبودن دولت در زمینه اقتصاد بوده، لذا دولت آینده باید با شناخت از مشکلات کشور، از توان داخلی برای حل بحران‌ها و چالش‌های اقتصادی و کشاورزی بهره ببرد.

بیرانوند تصریح کرد: عدم حمایت از کشاورزان و عدم توجیه اقتصادی تولید محصولات کشاورزی، منجر به مهاجرت بی رویه به حاشیه کلان شهرها شده این درحالیست که کشاورزی محور ااستقلال یک کشور است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ