اهدای آی‌پد، ترفندی برای جذب دانشجو در خانه‌های دانشجویی !

۲۳ آبان ،

07-105.jpg

آموزش رایگان رانندگی و اهدای آی‌پد، در زمره هدایای تشویقی مالکخانه‌ها در لندن، جهت جذب و ترغیب دانشجویان به اجاره خانه‌های خالی از سکنه است.

به گزارش تفسیری سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این اقدام مالکخانه‌های انگلیسی در پی افزایش شهریه‌ها و اعمال محدودیت در اعطای ویزای دانشجویی که سرمایه‌گذاری در بخش اسکان دانشجویی را دچار خدشه کرده، صورت می‌پذیرد.

به گزارش تفسیری خبرگزاری رویتر، «گروه کارلی» که در امر اسکان دانشجویان فعالیت دارد، در زمره سرمایه‌گذارانی است که این روزها برای پر کردن اتاق‌های خالی خود از دانشجویان با موانع بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند. در پی تصمیم سال قبل دولت انگلیس مبنی بر افزایش سه برابری شهریه دانشگاه‌ها به ۹ هزار پوند این اقدام منجر به کاهش ۱۲ درصدی دانشجویان انگلیسی و اروپایی شده است.

به گفته یکی از متخصصان، اعمال محدودیت‌ها جهت اعطای ویزای دانشجویی به دانشجویان غیر اروپایی در بریتانیا، تقاضای مسکن دانشجویی را بیش از پیش با رکود مواجه کرده است.

وارلا ماراج دانشجوی ۲۰ ساله اهل ترینیداد و توباگو، که در ماه سپتامبر از ویمبلی واقع در شمال لندن به یک آپارتمان پنج خوابه نقل مکان کرده، می‌گوید در طبقه وی یک اتاق خالی است. همچنین در این ساختمان چند طبقه خالی از سکنه نیز وجود دارد.

وی گفت: مالکان خانه جهت جلب مشتری برای اجاره اتاق‌های خالی به مشتریان پیشنهاد اهدای آی‌پد می‌دهند ولی هنوز بعضی از اتاق‌ها خالی می باشند.

گفتنی است، موسسات خصوصی اسکان دانشجویان در حال رقابت شدید با خوابگاه‌های دانشجویی و بازارهای اصلی اجاره ملک به دانشجویان می باشند. میزان اجاره‌های اسکان خصوصی دانشجویان در لندن در حد فاصل سال‌های تحصیلی ۲۰۱۲-۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ – ۲۰۱۲، حدود ۷٫۲ درصد افزایش یافته است.

مالکان دیگر نیز به عنوان هدیه‌های تشویقی، به دانشجویان چهار هفته اقامت رایگان و یا ۱۲ هفته آموزش رانندگی رایگان اعطا می‌کنند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن