اهدای جایزه”دکتر محمدقریب” به اساتید برجسته آموزش پزشکی

۰۹اردیبهشت،

44-255.jpg

دبیر چهاردهمین همایش کشوری علوم پزشکی با اشاره به اینکه شعار همایش امسال «آموزش علوم پزشکی در خدمت نیازهای جامعه» است، گفت:‌ تلاش می‌شود علوم پزشکی پاسخگویی کامل به نیازهای جامعه را داشته باشد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر احمدی چهاردهمین همایش کشوری علوم پزشکی و ششمین جشنواره آموزشی شهید مطهری، اظهارکرد: ویژگی بارز این همایش این است که در ۳۶ دانشگاه علوم پزشکی کشور در ۱۲۰۰ برنامه‌ای که داریم مشارکت خوبی صورت گرفته است.

دبیر چهاردهین همایش کشوری علوم پزشکی افزود: انتظار داشتیم از مشارکت بالای دانشجویان علوم پزشکی در اجرای برنامه‌های علمی استفاده کنیم که خوشبختانه این استقبال صورت گرفت.

وی با اشاره به گستردگی بالای برنامه‌های این همایش، اظهارکرد: ۲۰۰ مقاله پژوهشی به صورت سخنرانی در جلسات موازی در این همایش ارائه می‌شود و بیش از ۴۰۰ پوستر نیز آماده شده است که این ظرفیت بسیار بالایی است که در ۱۳ همایش قبل وجود نداشته است.

احمدی افزود: ‌۱۲۰۰ نوع برنامه در این همایش مدنظر است که شامل کارگاه‌های حین و پس از همایش است که ۲۸ کارگاه، ۱۰ سمپوزیوم علمی با حضور اساتید برجسته کشور در این زمینه برگزار می‌شود و هشت سخنرانی اصلی محوری می باشند و ۲۰۰ مقاله پژوهشی و پوستر نیز ارائه می‌شود و ۲۰ صبحانه کاری در قالب میزگردهایی که در ساعت هفت صبح برگزار می‌شود.

وی در خصوص آمار مقالات، اظهار کرد: ‌۱۵۱۹ مقاله به این همایش ارائه شده که از این تعداد ۱۱۱۷ مقاله پذیرفته شده است.

وی ادامه داد: برائ برجسته شدن فعالیت‌های پژوهشی اساتید در این همایش به بحث آموزش و خدمات آموزشی بها داده می‌شود و برائ اولین بار در این همایش جایزه کشوری آموزش پزشکی دکتر محمدقریب به شش نفر از اساتیدی که خدمات برجسته‌ای در زمینه آموزش پزشکی داشته‌اند اهدا می‌شود.

وی ادامه داد: گروهی از اساتید برائ صدور بیانیه در جهت سیاستگذاری تشکیل شده است که با توجه به اینکه تم ما آموزش پزشکی پاسخگو است امیدواریم بیانیه‌ای در این زمینه داشته باشیم تا به عنوان مرجع در آینده قرار گیرد.

وی اظهار کرد: ‌گروهی ۳۰ نفره از اساتید تشکیل شده‌اند که از کل برنامه‌های این همایش ارزشیابی می‌کنند و برنامه‌های این همایش را مستند کرده و منتشر می‌کنند.

شایان ذکر است، چهاردهمین همایش کشوری علوم پزشکی و ششمین جشنواره آموزشی شهید مطهری از امروز در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز بکار کرد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ